Ing. Arch. Zuzana Strouhalová

Ing. Arch. Zuzana Strouhalová

„Nejlepší a nejvtipnější design je ten, který vyjde z funkčního aspektu“

Vše musí mít svou myšlenku, koncepci a musí tzv. ladit, navozovat pocit lehkosti a kompaktnosti s vyšším smyslem pro účelnost a praktické využití. Vycházím z prověřených tvarů, kladu důraz na barvu, materiál a hlavně na detail.  Preferuji  jednoduché, čisté, geometrické linie. Ale vždy je to samozřejmě o dialogu mezi designérem a klientem. 

Zuzana Strouhalová vystudovala Fakultu architektury na ČVUT v Praze. Své vzdělání a profesní rozhled si rozšířila studiem na zahraničních univerzitách v Grenoblu a na Kansas State University v USA. Kariéru započala v prestižním českém ateliéru Mimolimit u Barbory Škorpilové a v neméně známém ateliéru de.fakto, kde se věnovala navrhování interiérů, rodinných a obytných domů, administrativních budov i větších urbanistických celků. Kromě bohatých zkušeností, nabytých během prvních let aktivně vykonávané profese v prestižních architektonických studiích, mladé architektce přineslo působení v ateliéru de.fakto nového přítele a pracovního kolegu Radovana Mačáka, s kterým se podílela a dodnes podílí na několika významných projektech jako například na realizacích v rámci vysílání televizního pořadu Jak se staví sen.

 

Zuzana Strouhalová navrhuje a tvoří od července 2010 pod vlastním jménem. Jejím velkým koníčkem a vášní zároveň je studium cizích jazyků a s tím spojené cestování. Mluví plynně anglicky, francouzsky i rusky. Obavy nemá ani z německého a španělského jazyka. Jak sama říká, baví jí komunikace v mateřských jazycích navštěvovaných zemí. Zážitky z cest jí jsou velkou inspirací i motivací vytvářet nové, lepší a stále autentičtější návrhy.