Dveře do kterých se zabouchnete

Firma ŠIMBERA je rodinná firma 4. generace, zabývající se výrobou interiérových dveří a zárubní. Pomocí nových technologií, kvalitních strojů a odborné zdatnosti našich pracovníků dosahujeme dokonalého opracování dřeva i povrchové úpravy dveří a držíme tak krok s evropskou kvalitou.

 

Historie
První známá a písemně doložená zmínka o stolařské dílně rodu Šimberů je datována do roku 1902, kdy ve zdejší obci Mělčany provozoval stolařství pan František Šimbera, nar. roku 1881. Historicky dalším pokračovatelem stolařské tradice byl jeho syn Josef Šimbera, nar. roku 1910, který navázal na úsilí vyrábět kvalitní dřevěné výrobky, které vydrží funkčností celá dlouhá léta. Již v této době byla jeho specializací stavebně truhlářská výroba, kde jedna z prvních zakázek byla vysoká kastlová okna do tehdy nové budovy Orlovny v Mělčanech, která jsou od roku 1932 dodnes původní a funkční.

Rodinnou tradici přerušil, tak jako i v jiných případech, komunistický režim - vyvlastněním veškerých budov a strojního zařízení fakticky zamezil rozvoji dalšího podnikání.

Po proběhlých demokratických změnách režimu, v roce 1990, obnovil výrobu dveří pan František Šimbera, nar. roku 1945. Pan František po celý život pracoval se dřevem a dřevěnými výrobky, a to jako vedoucí provozu v nábytkářském družstvu Dyha Brno. Od počátku znovuobnovená firma navázala na původní tradici svých předků – výrobu kvalitních a estetických výrobků.

Současnost
Pavel Šimbera, nar. roku 1970, provedl v roce 2000 transformaci na společnost s ručením omezeným, více rozšířil výrobní prostory, provedl nutnou obměnu stojů a nástrojů a navýšil počet zaměstnanců.

I přes kvalitní strojové vybavení jsou ve firmě největším bohatstvím lidé – dlouholetý a ustálený kolektiv pracovníků, který našim výrobkům, charakteristickým svým vysokým podílem ruční práce, dodává punc nadprůměrnosti.

Filozofie
Protože ctíme naši rodinnou tradici, je cílem naší společnosti vyrábět interiérové dveře a zárubně co nejkvalitněji. Jsme také otevřeni novým výrobním postupům a inovacím. Velmi dbáme na to, aby výrobek byl kvalitní nejen na povrchu, ale i v tom, co není na dveřích na první pohled vidět – tedy ve vnitřní konstrukci – tolik důležité z hlediska prohýbání a bezproblémové dlouhověké funkčnosti, což dokazuje i poskytovaná záruční doba 7 roků. Velkou pozornost však současně věnujeme i designu našich výrobků.

Za výsledek ručíme vlastním jménem... DVEŘE ŠIMBERA

Důvody, proč právě my:

 • Vlastní zakázková výroba vycházející z více jak stoleté rodinné tradice.
 • Cenová optimalizace – až čtyři materiálově a cenově rozdílné konstrukce stejných modelů dveří.
 • Velká většina modelů dveří je vyráběna falcových (polodrážkových) i bezfalcových (bezpolodrážkových).
 • Přizpůsobíme se šířce stavebních otvorů – dveře dodáváme po 5 cm šířky od 55 cm do 90 cm bez příplatků za atypické rozměry.
 • U většiny modelů dveří směrování dýh na stojato („L“) a na ležato („Q“) za shodnou cenu.
 • Vyrábíme dveře posuvné, klenbové, otočné, skládací, kyvné, protipožární, protihlukové, bezpečnostní i klima odolné.
 • Široká škála zárubní – klasické obkladové se spojem na pokos i na kolmo, obklady kovových zárubní, rámové zárubně, zárubně „zapuštěné“ i zárubně s obráceným otevíráním.
 • Zasklívání dveří bez lišt – to je naše specialita pro řešení interiérů v duchu minimalismu.
 • Výběr dřevin: Dub, Buk, Bříza, Jasan, Olše, Třešeň, Javor kanadský, Ořech americký a barevné odstíny RAL. V konstrukčním provedení STYL je výběr dřevin neomezen (individuální kalkulace), provádíme taktéž moření – i dle Vašeho vzorku.
 • Poskytujeme poradenský servis – návrhy, konzultace, zaměření a montáž po celé ČR týmem zkušených odborníků.
 • Každoročně uspokojíme na 500 zákazníků i z řad těch nejnáročnějších zadavatelů rodinných domů.
 • Poskytujeme 7–letou záruku na konstrukční provedení EXKLUSIV a 3–letou záruku na ostatní konstrukce.
 • Partnerství a zastoupení silné nadnárodní společnosti DANA – JELD-WEN Türen GmbH pro subdodavatelské účely s nevyčerpatelnou kapacitou a mnohými designovými skvosty rozšiřující možnosti našich dodávek nad rámec vlastní výroby.

Ambasador ŠIMBERA

Pavel Vašek
Tel.: 603 147 565
p.vasek@simbera.cz

www.simbera.cz

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.