Rekonstrukce administrativní budovy PRE


Rekonstrukce administrativní budovy PRE

ma3 architekti

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 069

O projektu

Snaha o navrácení důstojnosti nárožní budově nás vedla k použití předsazené fasády. Její plechové panely jsou novým, dominantním, výrazovým prvkem, který chrání budovu před sluncem a navíc jí vtiskl industriální charakter. Použitím předsazené fasády jsme dosáhli potlačení stávající formálnosti budovy, tvořenou pravidelně se opakujícími okny. Vše, co se odehrává na fasádě je ukryto za těmito panely. Interiér budovy navazuje na industriální charakter exteriéru. Minimalistický návrh je založen na kontrastu odlišných materiálů.

Uplatnili jsme zde hru textur a struktur s hladkými povrchy. Kontrastní je i barevné pojetí návrhu – černá a bílá barva jsou doplněny tlumenými odstíny. We used the perforated metal facade to return the building‘s dignity. The perforated metal sheets are a new, dominant, expressive element that protects the building from the sun and, in addition, it makes the facade look industrial. The perforated metal sheet curtain wall hides the monotonous series of windows and reduces the formality of the building.

The interior of the building matches the industrial character of the facade. Our minimalistic design is based on the contrast of the different materials. We played with textures, structures and smooth finishes. Also the colours used in the design are opposing – black and white colours juxtaposed against dull shades of paints and natural colours of materials and elements used.

Autoři projektu

ma3 architekti

Ateliér založený Janem Adámkem a Štěpánem Malým v roce 2007 je nezávislou firmou nabízející komplexní služby v oblasti architektury staveb, interiérů, rekonstrukcí a designu. Způsob naší práce zaručuje tvůrčí charakter s vysokým stupněm individuálního autorského přístupu ke každé zakázce. Zajišťujeme vedení zakázky od návrhu po realizaci.

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.