Rekonstrukce Antala Staška


Rekonstrukce Antala Staška

DMAE architects

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

6 332

O projektu

Rozlohou se nejedná o velký byt, ale podélná dispozice se vstupem do středu této dispozice velmi pomohla k tomu aby i malé prostory pokojů vynikly a bylo možné minimalizovat chodby. Pomyslným středem domu je chodba, která dělí byt na dvě části, na část obytnou kde je kuchyň propojena s obývacím pokojem a vstupem na předzahrádku a druhou část, klidovou, kde jsou dva malé pokoje. dětí a rodičů. Koupelna je velmi úsporná, stejně tak jako samostatné wc a technická místnost v jednom, kde je kotel schovaný za dřevěnou stěnou. Celková odlehčenost a nadčasovost bylo primární zadání ze strany investorky. Požadavek na jemné a světlé tóny, a dřevěné parkety byly další body na kterých jsme se společně shodly.

Velikostí se jedná o spíše menší interiér rozlohou těsně pod 70 M2, s dispozicí 3KK. Dominatním materiálem je jistě podlaha. Vzhledem k tomu že rekonstrukce byla hluboká a obsahovala i veškeré nové rozvody, včetně podlahového vytápění, bylo nutné zvolit kompromis, nejedná se tedy o masivní podlahu, ale třívrstvé lamely, skládané tradičním způsobem do stromečku s boční bordurou po obvodu. Druhou polohou je barva bílá, někdy jen jako sádrová omítka, jinde jako bílé linie /obklad za TV/, jinde jako bílá látka s tkanou strukturou. Šedá kuchyň pak krásně vynikne a je jemně dokreslena černou linkou která interiér jemně potrhne.

Je na včech kovových částech tedy v koupelně na kohoutcích, na podnoží stolu na kovové lampičce na stěně… Všechny části interiéru byly řešeny atypicky s truhláři, všetně návrhů vestavných skříní, kuchyně, stolu, lavic apod. Kostrukčně nejzajímavější je jistě stůl, jehož desku tvoří právě zbytky z podlahy, které se poskládali a vložili do černého ocelového rámu. Stal se nejmilejším místem kde rodina tráví většinu svého času a to je pro nás jako designéry tím největším poděkováním za naši práci.

Autoři projektu

DMAE architects

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.