Rodinný dům se zahradní kuchyní v Nebušicích


Rodinný dům se zahradní kuchyní v Nebušicích

ROSA – ARCHITEKT s.r.o.

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

6 306

O projektu

Pozemek pro výstavbu domu se nachází v okrajové části Nebušic a přímo navazuje na stávající zástavbu rodinných domů. Rozvržení dispozice do tří podlaží umožňuje realizovat na poměrně malé zastavěné ploše obsáhlý program za využití svažitého terénu. Vstup do domu je navržen zhruba uprostřed dispozice na snížené úrovni prvního nadzemního podlaží na mezipodestě schodiště. Díky tomuto řešení se do domu vchází přes vstupní halu i z garáže umístěné v podzemním podlaží. Ze vstupní halu s vestavěnou skříní jsou přístupné všechny místnosti v tomto podlaží: pracovna, toaleta, technická místnost, spíž a obytný prostor s kuchyní a jídelnou. Ten je koncipován tak, aby využil jižní slunce, přístup na zastřešenou terasu na západě i severní výhled.

Protože schodiště do druhého nadzemního podlaží vede přímo z obytného prostoru, je ložnicová část řešena formou dvou apartmánů. Dětský apartmán tvoří předsíň a zní přístupné dva dětské pokoje a koupelna. Rodičovský apartmán odděluje od schodiště šatna. Z ní je přístupná ložnice i koupelna. Jednoduchá sedlová střecha je prolomena na každé straně jedním pultovým vikýřem.

Bílé fasády domu jsou doplněny soklem obloženým lícovými pásky a šedou střechou. investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2020 – 2021 architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa vizualizace: RealViz. .

Autoři projektu

ROSA – ARCHITEKT s.r.o.

ROSA – ARCHITEKT s.r.o. je architektonická a projekční kancelář, která nabízí služby v oblasti výstavby. Naší filozofií a zároveň hlavní devizou je soulad kvality, spolehlivosti a individuálního přístupu ke klientům. Ať je investorem stavby soukromá osoba, firma či veřejná instituce, spolupráce s naším ateliérem znamená vždy nejen spokojenost s výsledkem, ale i minimum starostí spojených se vznikem dokumentace, s průběhem povolovacích řízení i vlastní realizací stavby.

Projekt vnímáme jako komplexní balíček služeb. Spolupráce začíná sestavením zadání a průzkumem stavebního pozemku a pokračuje přes architektonickou studii a projekt interiérů přes povolení stavby k prováděcí dokumentaci s výkazem výměr. Nabízíme pomoc při výběru dodavatele stavby a v rámci autorského dozoru provázíme klienta realizací až k dokončení stavby.

Vzájemné pochopení zadání, použitých řešení a důsledná komunikace všech aspektů návrhu podpořená vizualizací exteriérů i interiérů, jsou klíčem nejen k hladkému průběhu projekčních prací, ale i realizace stavby.

Protože cesta od první schůzky ke zprovoznění stavby obvykle tvá dva až tři roky, a během té doby je potřeba překonat nejrůznější obtíže, považujeme za samozřejmé, že spolupráce s klientem nemůže být postavena jen na obchodním vztahu, ale musí jít o plnohodnotné partnerství. Klient je pro nás na prvním místě, je naší inspirací a výsledný návrh je vždy kombinací klientova přání, možností pozemku a našich zkušeností.

 

Ing. arch. Michal Rosa, Ing. arch. Martina Rosová

Michal Rosa

Narodil jsem se v roce 1975 v Trutnově. Po absolvování místního gymnázia jsem nastoupil na fakultu architektury VUT v Brně. V roce 1997 jsem v Trutnově nastoupil na prázdninovou brigádu do architektonického ateliéru Atip a.s. a v této firmě jsem absolvoval i praxi po bakalářskému studiu. Nebyla by úplně pravda, kdybych řekl, že jsem se po promoci v roce 2001 do Atipu vrátil, protože jsem z něj vlastně neodešel a pracoval v něm v průběhu inženýrského studia. Během svého působení v tomto ateliéru jsem se podílel na zpracování návrhů řady významných veřejných zakázek. V říjnu 2005 jsem podal výpověď a založil vlastní ateliér.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.