LASEROVÉ LÉČEBNÉ CENTRUM, OSTRAVA


LASEROVÉ LÉČEBNÉ CENTRUM, OSTRAVA

PROJEKTSTUDIO

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 358

O projektu

Zadáním této studie byla rekonstrukce polyfunkčního objektu v Ostravě – Porubě a návrh nového dispozičního a tvarového řešení vlivem změny provozu na Zdravotnické zařízení – Laserové léčebné centrum. Návrh koresponduje se zadáním vnitřního programu, logikou provozů z hlediska konzultací Krajské hygienické stanice a dalšími limitami objektu. Stavba je v základu jednoduchý kubus, s výrazným hlavním vstupem zastřešeným mohutnou střechou na sloupech. Tuto koncepci nové řešení plně respektuje a stávající objekt ´pouze ´ doplňuje (vlivem nových provozů) o balkóny (lodžie) a vykonzolovanou část centrální recepce. Nové balkóny nabídnou možnost přímého kontaktu pacienta s vnějším prostředím a nabídnou zasloužený odpočinek. Celým objektem prostupuje komunikační jádro se schodištěm a výtahem, na které navazují instalační prostupy.

V části je rozšířeno o ŽB ztužující stěny. Toto řešení je v návrhu respektováno tak, aby nemuselo dojít k dodatečným statickým zajištěním a podobným nadbytečným řešením. Dispozice reaguje i na zachování umístění stávajících ŽB ztužujících stěn ve všech patrech. Návrh řeší fasádní materiály jedoduchým základním přístupem. V prostorách, v doshau kolemjdoucích umisťuje deskový materiál (cembonit, fundermax apod.

) s vysokou mechanickou odolností. Ve vyšších patrech pak dochází k práci s omítkou a rámováním oken. Přidané hmoty balkónů jsou navrženy v dřevěném obložení tak, aby byly pro pacienty co nejpříjemnější. Hlavní konzola recepční části je naopak maximálně prosklený box, který plně a na první pohled odhaluje jasný vnitřní provoz objektu. Team: David Kotek, Petr Kundrát   .

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.