Boříme 6 největších mýtů o stropním topení

Stropní vytápění, nebo podlahové? To je, oč tu běží. Klasické topení v podlaze zná asi každý. Méně rozšířenou, ale stejně efektivní alternativou je stropní vytápění.

Protože hlavním důvodem pro volbu podlahového topení bývá často nedůvěřivost a chudé zkušenosti zákazníků, se dnes podíváme na 6 největších mýtů o stropním vytápění.

Odpovědi na otázky nám poskytla firma Komfort Plus, která patří mezi naše dodavatele topení.
 

Stropní topení a chlazení v jednom – ideální designové řešení pro rekonstrukce

 

Většina lidí se bojí, že je stropní topení neefektivní, neúsporné, má vysoké ceny a jeho montáž je složitá. Proto se snažíme klienty, se kterými provádíme rekonstrukci, informovat o tom, jak je to se stropním topením doopravdy. Jaké jsou jeho výhody a jak vlastně stropní vytápění funguje.

MÁM ZÁJEM O KATALOG

Moderní rodinné domy si zaslouží nejnovější technologie ve formě stropních sálavých systémů, které využívají vodu jako vodič tepla, takzvané teplovodní vytápění stropu. Hodí se v zimě i v létě.

  • umí vytápět i chladit
  • mají nízké provozní náklady
  • jsou vhodné pro rekonstrukce
  • nemusíte kvůli nim bourat podlahy 
  • instalují se suchou cestou.

 

 

Celoplošné stropní vytápění je vhodné pro rezidenční i komerční prostory, získáte díky němu topení, chlazení, akustický a designový prvek v jednom. Pokud se rozhodnete pro spolupráci s CZECH DECO TEAM, rádi vám pomůžeme s výběrem, zajistíme návrh, projekt i realizaci.

 

 AKCE LEDEN

 Ovládací dotyková jednotka SmartComfort365 v hodnotě 17.120 Kč bez DPH ZDARMA

 

Mýtus č. 1: Teplo se drží u stropu

Největším předsudkem a předmětem diskuze ohledně stropních vytápěcích systémů je představa, že teplo stoupá nahoru a drží se u stropu. Pravda je ale taková, že u stropního vytápění je podíl sálavé složky zhruba 80 %, a proto jsou primárně ohřívány okolní konstrukce (podlaha, nábytek, zdi) a až od nich se ohřívá vzduch. 

Teplo ve skutečnosti nestoupá nahoru, ale rozšiřuje se do chladnějšího prostředí, do všech stran. Rovnoměrný průběh teplot díky tomu vytváří pohodlně vytopený prostor.

 

Mýtus č. 2: Cena stropního vytápění a chlazení je příliš vysoká

Odborníci z Komfort Plus nám prozradili, že cenově nejdostupnější a zároveň u zákazníků nejoblíbenější systém stropního vytápění a chlazení se u nich pohybuje od 1800,-Kč za metr čtvereční bez DPH.
V tomto případě se jedná o systém sádrokartonový, který v rámci jednoho stavebního kroku nahrazuje hned 3 samostatné profese. Vytápění, chlazení a konstrukční podhled.

Pokud byste poptávali tyto 3 profese zvlášť, byla by to pro vás nepochybně větší investice, koordinace stavby by trvala déle a byla komplikovanější. Stropní vytápění a chlazení systémem Leonardo nevychází dráž než investovat do každé technologie samostatně, a navíc je pro vás bez starostí, zvlášť když u toho budeme my.

Pozn. Cena neobsahuje komponenty typu osvětlení, vzduchotechnické prvky a jiné předměty instalované do stropních podhledů.

MÁM ZÁJEM O NEZÁVAZNOU KALKULACI

Mýtus č. 3: Stropní systémy nejsou vhodné pro chlazení

Naopak. Všechny tři systémy firmy Komfort Plus jsou obzvláště vhodné i pro chlazení, a to díky kombinaci s tepelnými čerpadly. Na požadované změny teplot dokáže stropní topení reagovat ve velmi krátkém čase. Stropní systém začíná účinně chladit maximálně do 20 minut.  Na rostoucí teplo v interiéru dokáže reagovat pružně, a díky tomu vám v létě nikdy nebude doma horko.

Na rozdíl od klimatizace stropní systémy nedělají hluk a nevytváří průvan. Nehrozí vám tedy suchý vzduch a nachlazení, které je při využívání klimatizace tak častým problémem.

 

Mýtus č. 4: Nebudu si moci nainstalovat stropní světla, větrací otvory a další prvky

Chcete do nově zrekonstruovaného domu bodová světla, vyústění vzduchotechnických rozvodů nebo jiné stropní prvky? Všechny stropní systémy Komfort Plus se dají s takovými zařízeními kombinovat. Dokonce i pokud s tím nebylo počítáno při projektování, zvládne firma vytvořit pasivní části stropu pro další prvky.

 

Mýtus č. 5: Na stropní topení nemám dost vysoké stropy

Pokud není v prostoru přítomno zařízení pro úpravu vzduchu nebo zvláštní potřeby projektu, stačí mít navíc 10 cm pro sádrokartonový nebo dřevěný systém a 25 cm pro metalický. 

TIP: Podívejte se na rozdíly mezi jednotlivými druhy stropního topení a chlazení

Vychází se z požadované minimální světlé výšky místnosti. Pokud máte tedy v obytných místnostech bytu světlou výšku stropu alespoň 2,6 m nebo u rodinného domu 2,7 m, dokážeme vám s Komfort Plus nabídnout řešení.

 

Mýtus č. 6: Nebudu moci regulovat každou místnost zvlášť

Díky regulaci Smart365 můžete nastavit požadovanou teplotu zvlášť pro každou místnost, a to jak v režimu vytápění, tak i chlazení. Regulace ovládá vždy teplotu topné nebo chladící vody na základě nejnepříznivější místnosti. V režimu chlazení navíc neustále hlídá aktuální hodnotu rosného bodu a podle toho upravuje teplotu chladící vody. 

 

 

Stropní vytápění a chlazení je pohodlný a moderní způsob regulace teploty

Pokud chcete bydlet nebo pracovat ve zdravém a komfortním prostředí, snížit spotřebu elektrické energie a žít ekologicky, nízkoteplotní technologie, pod které tyto stropní systémy spadají, jsou něco pro vás. Kombinují mnoho funkcí v jednom stavebním kroku. Získáte díky nim konstrukční podhled, vytápění a chlazení, ale také skvělé akustické vlastnosti.


SmartControl365SmartControl365

 

 AKCE LEDEN

 Ovládací dotyková jednotka SmartComfort365 v hodnotě 17.120 Kč bez DPH ZDARMA 

 

Pokud stojíte o konzultaci s odborníkem, zajímá vás konečná cena a možnosti instalace, tak se na nás obraťte +420 608 800 425 a my vám s výběrem vytápění rádi pomůžeme.

Kontaktní formulář

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2022 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.