InLab | Ing. Bára Baštová

Popis projektu

Novostavba rodinného domu nedaleko Českých Budějovic je navržena v tlumených barvách s důrazem na přírodní prvky a materiály. Hlavní obytnou místnost tvoří velkorysý obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou, odkud je rozhled do okolní krajiny. Návrh kombinuje nábytek vyráběný na míru a levnější kousky dostupné v obchodech.

Dětský pokoj pro malého chlapce je navržen v pastelových odstínech modré v kombinaci s nadčasovou bílou barvou a dekorem dubu, který je i na stávající podlaze. Výraznou barevnou výmalbu sladěnou s hravou pěnovou aplikací na zdi u postele doplňuje střídmé neutrální zařízení. Pokojíček pro předškoláka je na přání majitelů vybaven levnějším nábytkem, aby bylo možné jej s přibývajícím věkem chlapce obměňovat a přizpůsobovat novým potřebám.

Dětský pokoj pro malou holčičku se rodiče rozhodli zařídit v oblíbené růžové barvě. Pokojíček pro předškolačku je vybaven zejména levnějším kupovaným nábytkem, aby bylo možné jej s přibývajícím věkem dcery obměňovat podle aktuálních potřeb. Pokoj byl navržen v jemných pastelových tónech, které se snadno kombinují. Místnost poskytuje útulné místo pro odpočinek, skříňky na hračky, velkorysou pracovní plochu pro tvoření a zejména dostatek volného prostoru na hraní.

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 15000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.