2MAD s.r.o.

Rekonstrukce podkrovního mezonetového bytu na Letné

Popis projektu

Na začátku celého projektu byl podkrovní mezonetový byt v atraktivní lokalitě v rámci Prahy. Byt o výměře 140 + 8 m² terasy orientované na západ, s nádherným výhledem přes střešní krajinu okolí.Velmi důležitým momentem byl vstřícný investor, který se nebál razantních změn a odvážných řešení.

Dispozice obou podlaží bytu byla totálně změněna. Nové prostorové uspořádání je funkčně srozumitelné, jednoduché a odpovídá na míru požadavkům investorovi.Jedním z důvodů koupě bytu byla terasa v posledním patře. Úpravou dispozice se její výměra téměř zdvojnásobila. Díky zásahu do střechy podkroví se podařilo terasu propojit s interiérem prostřed-
nictvím velkoplošného rohového zasklení ložnice. Jako bonus se do manželského studia, které tvoří celé horní patro bytu, vešla také sauna s výhledem do exteriéru. Rekonstrukce byla dotažena do finále včetně kompletního návrhu interiéru. Vyjma kuchyňské sestavy je veškerý nábytek navržen a vyroben jako atyp. Díky společnému vkusu s investorem se podařilo interiér realizovat v maximálně čisté a jednoduché podobě. Celý prostor spojuje použité přírodní dřevo a monochomatičnost v použitých barvách (bílá, černá, šedivá). Velkou výzvou byl návrh využití černé barvy na netradičních místech – kliky na dveřích, koncové prvky elektro, topné radiátory, koupelnové armatury a veškeré koupelnové doplňky. Zároveň ale nic není použito účelově.Rekonstrukce proměnila původní byt k nepoznání a k maximální spokojenosti klienta.


Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 25000,- Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Na projektu spolupracovali