S.H.S architekti s.r.o.

Mateřská škola K Hradišťátku

O projektu

Objekt mateřské školy se hmotově skládá ze základního obdélníku, jehož náplní jsou provozní místnosti zázemí dětí a vychovatelek a třech „prstů“ - tubusů, které obsahují herní a pobytové místnosti. Tato diverzifikace provozů v půdorysném schématu je v hmotovém řešení podpořena stoupající hmotou tubusů směrem do prostoru zahrady, do kterého jsou prsty otevřeny velkou prosklenou stěnou zapuštěnou do jejich hmoty.Prosklené stěny umožňují přímý výstup z heren na vnější terasy, do zahrady a k dětským hřištím. Tyto stěny jsou zapuštěny do tubusu tak, aby byl vytvořen krytý přechod mezi interiérovou a exteriérovou částí. Zároveň se hmota tubusu od těchto předělů rozevírá do zeleně zahrady.Do bočních stěn denních místností dětí jsou hravou formou osazena kruhová okna, imitující letící bubliny. Tento princip osazení bočních otvorů omezuje možnost průhledu do vnitřních prostorů heren mezi sebou.


Cena realizace projektu

3000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 3000 Kč/m2, . Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku stavebního odborníka z CZECH DECO TEAM.

Autoři projektu

Společnost S.H.S architekti vznikla v roce 1998 jako sdružení fyzických osob. V roce 2001 byla přetransformována na společnost s ručením omezeným. Zakládajícími členy společnosti jsou architekti Lukáš Holub a Lubor Sladký. Kromě vlastních zaměstnanců kooperuje kancelář s řadou špičkových odborníků specializovaných profesí podle potřeb jednotlivých zakázek.  Za období své činnosti získala řadu cen. Práce kanceláře byly publikovány v odborném českém i zahraničním tisku.  

 

Zobrazit profil

Související projekty

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz