Sapeli showroom ve Zlíně


Sapeli showroom ve Zlíně

Ing.arch. Tereza Šašková

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 328

O projektu

Sapeli Centrum Zlín se nachází v původní industriální části Zlína v jedné z budov bývalých Baťových závodů, konkrétně č. 64, které bylo nově zrekonstruováno, stejně tak jako řada okolních domů, ve kterých postupně vznikají nové showroomy, kavárny a další městská infrastruktura. Celá čtvrť tak postupně znovu ožívá a stává se atraktivní adresou a to, aniž by ztratila svou původní průmyslovou atmosféru. Budova má pro Zlín příznačné obvodové cihelné neomítané zdivo s velkými členěnými okny a s přiznaným nosným konstrukčním systémem. V interiéru pak můžeme pozorovat kruhové sloupy a modulové rozpětí 6,15 m x 6,15 m (tzv. zlínský modul), které je taktéž pro Baťovu architekturu typické.

Budovy v Baťově závodě byly číslovány podle amerického systému, první číslice označovala vždy řadu ve směru od východu k západu a druhá číslice její místo v ose od jihu k severu. Sapeli Centrum Zlín bude největším prodejním místem Sapeli ve Zlíně a okolí. Na ploše cca 315 m2 budou vystaveny produkty napříč výrobním spektrem Sapeli, zahrnující veškeré novinky, včetně kování a dalších doplňků ke dveřím. Navrhované řešení odprezentuje necelou padesátku dveří, včetně rozměrných prosklených příček Sapglass. Součástí showroomu bude také přibližně 70 m2 prodejní plochy firmy Supellex, která nabízí komplexní řešení v oblasti podlah.Zákazník tak bude mít možnost získat souhrnné informace o dveřích i podlahách a výběr pro jeho interiér tak bude snazší.

Autoři projektu

Tereza Šašková

Naše studio se specializuje především na návrhy interiérů a design nábytku na míru. Zkušenosti ale máme i s rekonstrukcemi historických objektů, novostavbami či výstavnictvím. Každý nový projekt je pro nás výzvou.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.