Tvář "vlněného" obchodu 2021


Tvář "vlněného" obchodu 2021

m.arch.etka

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

1 466

O projektu

Záměrem vnější proměny je, aby vizuální podoba obchodu vkusně zapadala do kontextu okolí a zároveň by zrcadlila zaměření obchodu. Všechny 3 reklamní štíty nad výlohami i výstrč jsou provedeny z měděných plátů s velkou mírou řemeslného zpracování v podobě tepaných vzorů, nápisu označení provozovny a loga na výstrči. Tepané vzory na štítech odpovídají vzoru loga firmy Balkanova, s. r. o. , zvolený materiál provedení úzce souvisí se sortimentem obchodu, kde se nabízí tradiční řemeslné výrobky, mj.

také tepané měděné zboží, např. džezvy na přípravu kávy. Dřevěné prvky výkladců jako jsou okenní rámy a rámy výloh, vchodové dveře, ozdobné lišty a deskové plochy jsou renovovány zbroušením a nátěrem barevně sjednoceným (tmavá lazura) se sousední provozovnou. Některé ozdobné lišty jsou navíc obnoveny oproti dosavadní podobě, kdy byly skryty za štíty nad výlohami.  Kompletní realizace se chystá na srpen 2021.

Autoři projektu

Markéta Jestřábová

Vystudovala jsem architekturu na FA ČVUT. V magisterském studiu jsem absolvovala roční stáž na fakultě architektury v portugalském Portu. Své pozvolné studium jsem vždy zaměřovala na projekty zdravotnických a sociálních staveb a na udržitelnou architekturu.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.