Kanceláře Brain One


Kanceláře Brain One

versatile

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

1 290

O projektu

Nové sídlo marketingové agentury Brain One v pražské Bubenči má výraznou tvář a atmosféru novoklasicistní vily. Stávající historické prvky nebyly maskovány, jsou naopak stavěny do přímé opozice k současným zásahům a vytváří tak společně tvůrčí prostředí. Všudypřítomná geometrie, kdy se celou vilou prolíná tvar pravidelného osmiúhelníku, je umocněna vstupem nové, ještě výraznější geometrie navržených stolů a svítidel. Cílem bylo přinést do tradičního a historického interiéru život mladé a dynamické agentury, která vnímá byznys jako závod a chce se prací zejména bavit. Většina nových prvků v interiéru vychází z loga Brain One a jejich korporátních barev. Pospolitost a týmovost Brainů se odráží v použití velkých společných stolů místo několika jednotlivých malých stolů pro každého člena zvlášť.

Velký pracovní stůl dominuje každé z kanceláří, jeho tvar se vždy zrcadlí i nad stoly v podobě zavěšeného svítidla vyrobeného na míru. Jádrem kanceláří je vstupní hala, kde je snoubení historie a současnosti nejvíce patrné – tmavé masivní dřevěné obložení stěn, křišťálový lustr, profilovaný strop nebo krb s bronzovou bustou jsou doplněny světlou tribunou z překližky s barevnými polštáři, růžovými sedačkami a dalšími drobnými kusy. Bylo vytvořeno velké množství rozličných pobytových a pracovních ploch, aby do pracovního procesu byla přinesen prvek nevšednosti a variability. Důležitou součástí kanceláří je i rozlehlá zahrada. Princip užívání zahrady je stejný jako ve vnitřním prostoru – výrazné a zdánlivě nahodilé kusy nábytku jsou rozesety napříč zahradou a vytváří opět rozličné pracovní i odpočinkové plochy.

Autoři projektu

versatile

Studio versatile jsme založili v roce 2015. Od té doby se věnujeme projektům rozličných měřítek od urbanismu a bytové výstavby až po rodinné domy a interiéry. U každého projektu dbáme na funkčnost a celkový výsledek, který musí přinést radost klientům i nám. Nejraději jsme u projektu od úplného počátku – vytvoření úvodního konceptu, přes potřebné povolovací procesy až k úspěšné realizaci. Sledujeme nejmodernější trendy nejen v architektuře, ale i v tvorbě dokumentace. Tu vytváříme jako komplexní digitální model budovy, zkráceně BIM.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2022 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.