DŮM U POTOKA


DŮM U POTOKA

momentura s.r.o.

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

677

O projektu

Autor: Michal Rouha Spolupráce: Lucia Kanderová, The Hong Nhung Vizualizace: Pavel Vinter, ZAN Studio Lokalita: Pec pod Sněžkou Nacházíme se ve městě Pec pod Sněžkou a to přímo u hlavní tepny, kolem které je zástavba nejhustší. Pozemek je v blízkosti centrální části. Je sevřen mezi silnicí a korytem Zeleného potoka. Z jižní strany se zvedá strmý, hustě zalesněný kopec. Za Zeleným potokem, na hraně svahu je pěší stezka. Z tohoto místa se nám otevírá krásný výhled do údolí.

Parcela je trojuhelníkového charakteru. Nejdůležitejší roli při umístňováni domu sehrálo respektování uličních čar. Protože se v těchto místech již zástavba rozvolňuje, je při pohledu do údolí cítit více hran, které tvoří ulici. To reflektuje i tvar domu. Horní podlaží je vůči přízemí mírně natočeno.

Posunutím domu těsně na hranu pozemku umožňuje vytvoření větší soukromé zahrady. Uskočením hmoty vzniká z uliční strany krytý vstup a v zahradě místo pro terasu. Jinak se tvarově ani materiálově nesnaží na sebe upozorňovat. Tradiční sedlová střecha je z falcovaného plechu. Přízemí a podkroví jsou funkčně i materiálově rozdílné.

Autoři projektu

Michal Rouha

momentura je novotvar, který vznikl spojením slov moment a architektura. Lidské vnímání prostoru kolem nás, architektury jako takové, je v podstatě založeno na prožitku a momentu, který v danou chvíli vnímáme.

Mluvíme zde například o výhledu do krajiny. Co a jakým způsobem vidíme to, když vejdeme vstupními dveřmi. Výrazu povrchové textury stěny, když procházíme okolo. Nebo to, jak vnímáme proporci místnosti, ve které se právě nacházíme.

Architektonický atelier momentura je Michal Rouha. Autorizovaný architekt, ČKA 4402 obor A.1

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.