PH6 atelier

Restaurace Solnice

O projektu

Z těchto výchozích principů pak vychází design jednotlivých prvků. Proto jsou použity takové industriální motivy jako červené skladové regály – které mimochodem výborně slouží k uskladnění všeho co je pro provoz restaurace potřeba, vlnité plechy- které zase svým zvlněným povrchem napomáhají lepší akustice, motiv pivních KEGů které jsou uskladněny pod barovými stoly nebo motiv hřebů jako věšáků, aby jste tady mohli svoje starosti pověsit na hřebík.
Samostatnou kapitolou je pak podsvětlená folie na stěně oddělující Malou solnici. Opět zde není samoúčelně - dokonale zakrývá spleť vzduchotechnických potrubí, která by v interieru rušila a zároveň svým potiskem vtahuje do pivovarské atmosféry a odkazuje na spojení s blízkým pivovarem, kde skvělé pivo vzniká.
Celým interierem se jako Ariadnina nit proplétá výrazný motiv červené - od vedení pivního potrubí v podlaze, přes regály a výčepní hlavy, které zároveň vedou pivo do patra, až po takové detaily jako prošívání polštářů, nebo věšáky. A proč červená ? Je to proto, že v podstatě tři ze čtyř stěn restaurace jsme ponechali bíle, holé jen v původní krásně hrbolaté omítce, bez jakýchkoliv obložení, dekorací apod . A pozornost hosta se snažíme soustředit na stěnu směrem k Malé solnici – kde je to nedůležitější – pivo, respektive výčepy a tanky. Proto ta výrazná barva, zdůrazňující dominantní výčepní stoly s navazujícím barovým sezením, kde je host přímo „u zdroje“
Přesto že koncept má vyvolávat pocit, že sedím ve skladu pivovaru, působí restaurace přívětivým, útulným dojmem, ve 2. NP až komorním. Je to právě díky použití barevných akcentů , díky nádherným dřevěným trámovým stropům, masivnímu přírodnímu dřevu na stolech a použití měkkých čalounění na sezení.

Autoři projektu

Související projekty

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

PH6 atelier

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email