Yaku Restaurant


Yaku Restaurant

Kryštof Blažek

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 356

O projektu

Architekt Kryštof Blažek (studio minio) navrhl interiér japonské barbeque restaurace v centru Prahy. Z Petrského náměstí je skrze velké prosklené výlohy zřetelný deset metrů dlouhý bar a nad ním se vznášející lesklá vzduchotechnika. Prostor tvoří dvě místnosti se třemi typy sezení: několik nižších stolů pro dvojice ve výkladcích, souvislá řada vyšších židlí přiražených k baru a podélné sezení na lavicích v zadním salónku, který je pohledu z náměstí zcela skryt. Aby se hosté cítili komfortně, je zde k dispozici odvětrávaná šatní skříň, do které je možné uzamknout odložené šaty, a zamezit tak jejich případnému načichnutí vůní grilovaného masa, které si každý návštěvník po předchozí instruktáži připravuje na malém přenosném grilu na dřevěné uhlí zcela sám. Rozžhavené uhlí se uchovává v tepelně izolovaném a nehořlavém vozíku na ocelových kolečkách, který po vlastních kolejnicích zajíždí do krbu na chodbě mezi barem a salónkem. Oheň, barevnost plamenů a hořících uhlíků byl ostatně skrytým motivem při návrhování interiéru; prostor sjednocuje jednoduchá betonová podlaha a tmavá barva stropu a stěn, mobiliář je ze dřeva a kovu, toalety mají na stěnách černou mozaiku a jejich strop září zlatou barvou.

Spojení šedé výmalby, tmavého dřeva, potlačeného světla a doplňkové signální oranžové barvy vytváří klidnou a přívětivou atmosféru. Tvarově jednoduché kovové polstrované židle, dřevěné stoly, lavice, ze stropu zavěšené stmívatelné žárovky a minimální množství dekoru ojedinělou náladu z japonského podniku významně podporuje. Foto Kryštof Blažek 2013 Architect Kryštof Blažek (studio minio) designed the interior for this Yaku restaurant in downtown Prague. Looking at the restaurant from Petrské Náměstí, the large showcase windows offer a sweeping view of the ten-metre bar and shiny air ventilation system that seems to float above it all. The space comprises two rooms offering three types of seating: several low tables for couples in the display windows, a row of stools along the bar and lengthwise seating on benches in the back lounge, which is completely hidden from view from the street.

To increase guests’ overall comfort, their coats may be kept in a specially-ventilated wardrobe closet. This prevents the diners’ outerwear from absorbing the odour of grilled meat, which guests prepare themselves on small, portable barbeques. Red-hot coals are kept in a small heat-insulated fireproof cooker with steel wheels that glides along its own dedicated set of rails to the fireplace in the corridor between the bar and the lounge. Fire, the colours of flames and burning coals, was an implicit motif in the interior design; the simple concrete floor, dark ceiling and walls brings the space together. Furniture is wood and metal; the lavatories feature black mosaic tiling on the walls, while the ceilings are ablaze in gold.

The fusion of grey painted walls, dark wood, subdued lighting and flaming orange accents create a calm and inviting atmosphere. The simple shapes of the metal upholstered seats, wooden tables, benches, dimmable exposed bulbs hanging from the ceiling and minimal decor all underline the unique atmosphere of this Japanese eatery. Photo Kryštof Blažek 2013.

Autoři projektu

Kryštof Blažek

Studio minio bylo založeno v roce 2005 architektem Kryštofem Blažkem. Specializací je navrhování ojedinělých interiérů veřejných, především gastronomických podniků.

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.