The Store

O projektu

Architekt Kryštof Blažek, studio minio, je autorem interiéru pražského butiku The Store v Široké ulici v Praze. Hlavním motivem návrhu je využívání neutrálních barevných tónů k dosažení pocitově střídmého interiéru. Materiálová a barevná kombinace je cíleně upozaděna, aby vynikl samotný produkt. Prodejních artiklů je veliké množství, mívají různé tvary, barvy i použité materiály, každá nová kolekce vždy přináší svou osobitou barevnost – proto je interiér jednoduchý, až monochromatický. Výběr barevně dominantního polstrovaného nábytku bohužel nebyl na základě návrhu studia minio. Použitými materiály jsou betonové stěrky, postařený a bělený masivní dub, odstíny šedých nátěrů a výmaleb, černé kovové konstrukce.

Nóbl vzhled obstarají mosazné prvky, sametové závěsy, čalouněné sametové obklady a osvětlení v současném duchu. Návrhu interiéru The Store zahrnuje masivní třímetrový dubový stůl, trojkřídlou skříň z běleného dubu, černé jeklové štendry kotvené do zdi, podlahy i stropu, dřevené boxy různých rozměrů, bílé lakované boxy různých rozměrů, betonové boxy různých rozměrů, volně stojící štendry z jeklu, třístupňový dubový výkladec na boty, stojánky na boty, sametová stěna s mosaznými trny a policemi z čirého plexiskla, podélný regál s mosazným soklem z běleného dubu, vestavěné skříně v šedém tónu, zábradlí v mosazném odstínu s dubovým madlem z masivu, kuchyňský kout s černou kamennou deskou, mosazné nástěnné věšáky, černý kávový pojízdný stolek na kolečkách s mramorovou deskou a mosaznými detaily, dvoumetrový zásuvkový regál z masivního běleného dubu, sestavy do sebe zapadajících kovových stolků s deskou z bílého mramoru, volně stojící zrcadlo s dubovým masivním rámem, osmimetrová vestavěná skříň včetně dvou zlatých nik, šoupací dvojkřídlé dveře včetně sametového nástěnného obkladu, dva zlaté pokladní pulty s deskou z růžovobílého mramoru, mosazné solitérní otočné zrcadlo a betonové šestistupňové schodiště mezi vstupním prostorem a sníženým přízemím. Vše na milimetr dle studia minio.

Foto Jan Kuděj 2018 Architect Kryštof Blažek of studio minio is the designer behind the interior of The Store, a luxury boutique on Široká Street in central Prague. The design focuses on the use of neutral colour tones to achieve an interior that feels austere and muted. Combinations of materials and colours have been intentionally subdued so that the products themselves can take centre stage. Because the boutique offers a vast quantity of articles of various shapes, colours and fabrics and each new collection always showcases a unique colour scheme, the interior is simple, almost monochromatic. Unfortunately, the selection of boldly coloured upholstered furniture was not based on studio minio’s design.

The materials used in the design are unfinished concrete, aged bleached oak, coatings and coverings in shades of grey, and black metal for structures. Brass elements, velvet drapes, velvet cladding and contemporary-style lighting add an upscale touch. The interior design for The Store includes: a three-metre-long solid oak table; a three-door bleached oak armoire; black square-tube clothing racks anchored to the wall, floor and ceiling; wood boxes of various sizes; white lacquered boxes of various sizes; concrete boxes of various sizes; free-standing square-tube clothing racks; a three-tiered oak shoe display; shoe stands; a velvet wall with brass pegs and clear Plexiglas shelves; a long bleached oak rack with a brass base; built-in grey-tone wardrobes; a brass-toned balusters with a solid oak handrail; a kitchenette with a black stone counter; brass coat hooks; a rolling black coffee table with a marble table top and brass details; a two-metre bleached solid oak chest of drawers; sets of nesting metal tables with white marble tops; a free-standing mirror in a solid oak frame; an eight-metre built-in wardrobe with two gold niches; velvet-covered double sliding doors; two gold cashier’s desks with light pink marble counters; a stand-alone brass rotating mirror; and a six-step concrete stairway between the entry area and the sunken ground floor. All down to the last millimetre by studio minio.

Autoři projektu

Kryštof Blažek

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.