BYT POD STŘECHOU


BYT POD STŘECHOU

WaY designery

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

4 455

O projektu

Na začátku tohoto interiéru nebylo nic. Úplně holá půda. Přišli jste nahoru pod střechu, všude jen trámy, holé zdi a tma. Otázka byla, co tu nakonec vznikne, k čemu bude byt sloužit. Máme 70m2 půdního prostoru, což není moc, ale také ne úplně málo. Nakonec vyhrála dispozice 2kk s obytnou galerií.

Důležité bylo světlo, abychom do prostoru dostali přírodní světlo a to se nám podařilo díky velikým střešním oknům, které jsou rozmístněny po celé šíři prostoru a tedy v každé místnosti. Další věc, co bylo třeba řešit byly trámy, které jsou nedílnou součástí každé půdy, protože slouží jako nosná konstrukce. Vzhledem k tomu, že jsem zastánce toho, přiznat ducha místa, nepřipadalo v úvahu trámy jakkoliv schovávat, snad jen kromě prostoru mezi obývacím pokojem a ložnicí, kde stejně stojí vestavná skříň a nebyly by vidět. Trámy se tedy staly nedílnou součástí interiéru stejně tak jako kovové nosníky střechy. Prošly akorát lehkou kosmetickou úpravou, nátěrem, odstín který jsme potřebovali.

Cihlová zeď, která prochází celým prostorem pod okny je také původní. Původně tedy byla nahozena omítkou, ale tím, že jsme věděli, že tam je, tak nám to nedalo a dali jsme ji šanci nám doladit tak trochu industriální interiér svým původem. Myslím, že svoji funkci splnila na jedničku. Zařízení celého bytu je kombinace truhlářské tvorby, jako třeba částečně mlynářské schody na galerii, které slouží i jako úložná část nebo kuchyň na míru. Vzhledem k rozpočtu, který jsme měli jsme sáhli i po Ikea odkud je jídelní stůl a židle.

Stůl je dubový dřevěný a rozhodně nepůsobí jako levný kus nábytku. Přírodní světlo bylo vyřešeno okny, ale bylo třeba sem dostat i umělé osvětlení, když je tma. V prostoru, který v podstatě nemá rovný strop to nebylo úplně jednoduché, ale poradili jsme si světelnými systémy, které jsou hezky variabilní a naopak nám svou antracitovou barvou interiér pěkně doladily. Na tomto interiéru mám ráda to, jak na mě ta atmosféra toho bytu vždy pozitivně a klidně zapůsobí a jak rychle zapomenu na to rušné okolí centra, kde se byt nachází. Člověk se zde hned cítí velmi příjemně a jako doma, i když průchod stávajícím domem z rušné Jindřišské ulice není žádný zázrak.Le.

Autoři projektu

WaY designery

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011. Jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy v Milánu, v Paříži nebo český Designblok. Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem vrstvám společnosti. Design není jen luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím prostřednictvím spokojených zákazníků. V roce 2013 jsem také absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech. Věřím, že pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, určitě spolu najdeme řešení, které vám bude nejbližší. Budu se těšit !!!

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.