BYT VINOHRADY


BYT VINOHRADY

Bc. Kristina Prokšová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 025

O projektu

Tento krásný světlý byt, který se nachází v posledním patře činžovního domu na Vinohradech, je dispozičně rozdělen do dvou úrovní. Spodní část, kde vstupujete do bytu je hlavní část a to obytná, tam rodina tráví většinu času, má zde kuchyň, obývák, ložnice a vrchní část tzv. galerie, kam je vstup po schodech, které tvoří část kuchyňské linky, tam je klidová zona s pracovnou a terasou. Původní majitelé tento byt měli na přechodné bydlení, když se zdržovali v Praze. Zařízením a výmalbou odpovídal staršímu páru, který měl rád klasické věci, na stěnách modrou v kombinaci se žlutou, tyto barvy vévodily i koupelnám a na nábytku převažoval rustikální styl v dekoru buku. Noví majitelé se rozhodli celý tento koncept rozbourat a udělat si bydlení, které bude odpovídat jejim představám a bude se jim tam hezky žít.

V době, kdy mě oslovili byli v očekávání a čekal je krok do další části života, a to rodiny. Hrubé a základní práce se naštěstí stihly do porodu a následné zařizování jsme ladili už i s malou velitelkou rodiny. Celý koncept bytu je lazen do přírodních materiálů, neutrálů s přihlédnutím na styl, který majitelé mají rádi a to Indii, Indonesii a s tím související i Bali. Do bytu jsme zajímavě zakomponovali věci a vzpomínky z cest. Například ve vstupní hale, tam kde je motiv na japonské roletě a stěně, to je fotka, kterou majitelé pořídili na jedné své cestě po Bali z rýžových polí.V galerii je umístěna komoda, kterou jsme přímo na zakázku nechali vytvořit v Indii a doplňky, které do tohoto stylu nepochybně patří, jsou buď přímo z cest a nebo dokoupené v Čechách.

Autoři projektu

Bc. Kristina Prokšová

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011. Jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy v Milánu, v Paříži nebo český Designblok. Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem vrstvám společnosti. Design není jen luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím prostřednictvím spokojených zákazníků. V roce 2013 jsem také absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech. Věřím, že pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, určitě spolu najdeme řešení, které vám bude nejbližší. Budu se těšit !!!

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.