byt POD VIADUKTEM


byt POD VIADUKTEM

Bc. Kristina Prokšová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 126

O projektu

Byt Pod Viaduktem se, i přes svůj název, nachází v jedné klidné vilové zástavbě části Prahy 5 s výhledem do okolí. Byt svou rozlohou přes 100m2 a dispozicí je ideální pro čtyřčlennou rodinu. Koncept celého bytu je laděn do hnědých neutrálů a přírodních barev, které je možno doplnit v podstatě jakoukoliv barvou podle nálady. Protože majitelé mají rádi přírodní kámen, použila jsem v obývací části i kamenný obklad, který prochází přes celou obytnou část od jídelního koutu až po část s televizí. V obývací části jsme řešili jedno úskalí a to sloup, který prochází uprostřed obytné části. Když se podíváte na realizaci, tak ho asi těžko budete hledat.

Na počátku bylo několik variant, jak řešit obývací část bytu a jak ji rozdělit mezi kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Nakonec vyhrála varianta, která je uzavřenější a více odděluje kuchyň. Díky příčce, která vznikla vestavbou vysokých skříní, které jsou využity, jak z části kuchyně pro vaření a ukládání, tak z části obývací, kde je zabudovaná vinotéka s knihovnou, se podařilo sloup zabudovat. V kuchyni na pracovní desce je použit corian, ze kterého je vyroben i dřez, tím pádem je opravdu skoro neviditelný. Celkově interiér působí velmi příjemně, útulně a tím, že tam nejsou použity žádné výrazné kontrasty v základu, můžete si dovolit mít každý měsíc nový byt s novou barvou.

Stačí dokoupit pár doplňků. Dětské pokoje jsou každý laděn do barev pro holku a pro kluka, zařízeny jsou úplně stejně jen zrcadlově k sobě, tak jak to dispozice pokojů nabízela.

Autoři projektu

Bc. Kristina Prokšová

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011. Jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy v Milánu, v Paříži nebo český Designblok. Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem vrstvám společnosti. Design není jen luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím prostřednictvím spokojených zákazníků. V roce 2013 jsem také absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech. Věřím, že pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, určitě spolu najdeme řešení, které vám bude nejbližší. Budu se těšit !!!

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.