byt KEJŘŮV PARK


byt KEJŘŮV PARK

Bc. Kristina Prokšová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 023

O projektu

Novostavba v uzavřeném areálu několika bytových domů skýtá mladé rodině naprosté bezpečí a spojení s přírodou, která okolo těchto domů je. Já měla to štěstí, že jsem mohla být u počátku budování tohoto 4+kk bytu, který bude sloužit mladým lidem. Na podlahách a dveřích byly použity již dubové parkety, koupelny byly také již obloženy neutrálními tóny, tak jsem byla developerovi vděčna, že nebylo nutné popasovat se nějakými výstřelky. Díky podlaze jsme se rozhodli, že půjdeme do světlých tonů, podpoříme dubové dřevo a doplníme béžovými odstíny. Obývací pokoj nám sice neskýtal moc veliký prostor, ale i tak se nám podařilo ho využít, co to dalo, a dovolili jsme si prostornou kuchyňskou linku, na kterou navazuje jídelní stůl a k tomu trochu oddělený obývací prostor, ze kterého je vstup na terásku. V obýváku je osobitě navržena knihovna ve tvaru stromu, která prochází až do předsíně a propojuje tedy celý prostor a slouží k odkládání věcí, a samozřejmě na knížky.

V tomto bytě je také taková jedna schovka a to u televizní stěny, která je do “L” a tudíž v rohu by vznikl hluchý prostor, který jsme si v tomto bytě nechtěli dovolit, tak jsme ho využili tak, že přístup do rohu je svrchu výcvakem a může tedy sloužit jako skříňka. Dětský pokojíček je navržený pro holčičky dvojčata, které tu nebydlí stále, ale mají tu také svůj domov. V ložnici jsme volili krémové barvy, doplněné olivovou zelenou, která dává skříňkám zase jiný rozměr a ve velké šatní skříni, která je částečně šoupací, je schovaná i televize. Nábytek v koupelnách je navržený na míru a opět tak, aby se vyžil každý kousek úložného prostoru, tak jsou navrženy skříňky do nik, které jsou po obvodu koupelen, skříňky pod umyvadlem mají i šuplík, který je před sifonem mělčí, aby byl opravdu využit celý prostor. Byt zůstal tedy hezky vzdušný, světlý s plno úložnými prostory, které neruší ráz celého bytu.

Autoři projektu

Bc. Kristina Prokšová

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011. Jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy v Milánu, v Paříži nebo český Designblok. Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem vrstvám společnosti. Design není jen luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím prostřednictvím spokojených zákazníků. V roce 2013 jsem také absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech. Věřím, že pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, určitě spolu najdeme řešení, které vám bude nejbližší. Budu se těšit !!!

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.