dům ČAKOVICE


dům ČAKOVICE

WaY designery

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

4 096

O projektu

Dům v Čakovicích, což je jedna ze severních částí Prahy, leží v původní zástavbě rodinných domů a místo tedy nabízí naprostý klid, i přesto, že se nachází v metropoli. Tento dům je dle mého názoru velmi vydařená rekonstrukce, kde se z původní stavby zachovaly vlastně pouze obvodové zdi. U tohoto domu jsem měla to štěstí, že jsem byla již v projektové dokumentaci, proto jsem mohla zasahovat do vzhledu domu zvenku i zevnitř. Mohla jsem navrhnout prosvětlenou schodišťovou halu, na fasádu použít oblíbené dřevo majitelů a zbytek ladit do neutrálních barev. V tomto prosvětleném rodinném domě bude bydlet čtyřčlenná rodina, jsou zde použity hlavně přírodní materiály a gro celého domu je přírodní světlo, které je vlastně ve všech místnostech domu včetně koupelen. Na podlahách jsou použity parkety z exotického dřeva merbau, které prochází celým domem, kromě koupelen, kde je dlažba a ložnic, kde jsme volili měkké koberce pro útulnost.

I přesto, že základ na podlaze a okna jsou tmavší dřevo, dům zůstal světlý. Na nábytku je použit bílý lak v pololesku, sklo a plast, který dodává interiéru moderní a vzdušný ráz. Obývací pokoj je od jídelny s kuchyní rozdělen dvěma stupnicemi, které mohou sloužit i na sezení. Schodišťová hala, která je celá prosklená, slouží jako perfektní útočiště pro kytičky, kterým se tu moc daří a do domu dávají i kus přírody. Původně majitelé uvažovali o úložných prostorech pod schody, ale vzhledem k tomu, že zde je dost technických místností a šatny, nakonec naštěstí vyhrál design nad praktičností a rozhodně toho teď nikdo nelituje, protože úložného místa v tomto domě je opravdu dostatek, že jsme se mohli vyvarovat i vestavěným skříním.

Autoři projektu

WaY designery

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011. Jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy v Milánu, v Paříži nebo český Designblok. Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem vrstvám společnosti. Design není jen luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím prostřednictvím spokojených zákazníků. V roce 2013 jsem také absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech. Věřím, že pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, určitě spolu najdeme řešení, které vám bude nejbližší. Budu se těšit !!!

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.