Sen provence v panelovém bytě


Sen provence v panelovém bytě

Ing. Dáša Laušmanová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

3 524

O projektu

Klientka Klára bydlí v klasickém panelovém domě, který je netypicky umístěn v parku s velkým množstvím zeleně. Klára vždy snila o rodinné domě ve Francii na venkově. Když se smířila s myšlenkou, že zůstane bydlet v Čechách v panelovém bytě, tak se rozhodla francouzský venkov zabydlet u sebe doma. Prvním krokem byla změna dispozice bytu a příprava kvalitního návrhu nedostatečného osvětlení celého bytu, Díky využití volného prostoru společné chodby ostatních bytů na patře, vnikla nová předsíň navazující na byt. V nové předsíni má své místo šatní skříň, věšák na kabáty, úložné místo pro boty. Požadavkem klientky bylo systematicky uspořádat nové úložné prostory v chodbě, tak aby měly své místo sezónní a mimosezónní oblečení, čistící a úklidové prostředky, vysavače, kbelíky, pračka se sušičkou, ručníky a vestavný koš na prádlo.

Proměnou prošlo i původní panelákové jádro. Koupelna byla propojena s wc a částečně oddělena příčkou. Otvírání dveří je posuvné do tzv. kapsy. Vlepené velké zrcadlo s led osvětlením opticky zvětšuje celý prostor a večer dodává příjemnou atmosféru.

Stylová kuchyňská linka má světlý odstín dvířek a zdobena římskou. Pracovní deska a půlkulatý stůl s originální kovovou nohou je v imitaci tmavšího dřeva. Keramické obklady mají jemný květinový motiv s patinou na hranách. Originální řešení je zakrytí původního radiátoru, který zapadá do celého konceptu interiéru. V celém bytu jsou položeny vinylové dílce v dekoru tmavého dřeva.

Stěny jsou oživeny designovými tapetami s retro stylu. Doplňky, které si klienta koupila na burzách nebo dostala od prarodičů a známých dodávají celému bytu finální třešničku. Proč jenom snít a neplnit si sny.

Autoři projektu

Ing. Dáša Laušmanová

Dávám si záležet na individuálním přístupu ke každému klientovi. Řeším zakázky od první myšlenky až po realizaci. Tvořím pro vás interiér, který je součástí vás i vaší rodiny. Interiér, ve kterém se budete cítit sami sebou. Interiér, který žije s vámi. 

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.