Přestavba hornického domku

O projektu

S investorem Kubou se známe od dětství z naší rodné jihočeské vsi. Je to ležérní chlap, profesí pilot, velký skaut a tramp. Po letech mě Kuba oslovil s přestavbou jeho domku ve vesničce vedle Příbrami, která se stala kvůli práci novým domovem pro jeho mladou rodinu. Spolupráce začala už výběrem lokality. Společně jsme navštívili několik vytipovaných objektů, než jsme narazili na dům v Podlesí, jehož poloha na kraji lesa nám učarovala. Řešení přestavby vychází z velkorysého propojení vnitřních prostor, respektujícího logiku původního konstrukčního rastru ve tvaru písmene H, který byl velmi výrazně patrný na prapůvodních půdorysech z archivu, a jehož novodobou oslavou jsou masivní dřevěné překlady a průvlaky.

Tyto dřevěné nosné prvky jsou záměrně opracovány spíše hrubším způsobem, hrany jsou často nepravidelné, a detail je tak víc tesařský než truhlářský. Chtěli jsme tak podpořit haptičnost stavby, kterou tak můžeme zakoušet více smysly než jen zrakem. Výsledný prostor s různou výškou podlah je díky zvětšení některých oken dobře prosvětlen, a vtažen do děje zahrady i navazujícího lesa. Výrazným prvkem interiéru je i panoramatické lesní dvojokno s efektem iluzivního zrcadlení, který lze vnímat z hlavního těžiště prostoru. Inovativním řešením u této rekonstrukce je paradoxně návrat k tradici, avšak přizpůsobený současným požadavkům na obytnost.

Stavba probíhala částečně svépomocí i za pomoci menších firem z okolí s různorodou kvalitou. Během stavby se Kuba zamiloval do podlahy z půdovek a povalového stropu, který jsme odkryli během procesu. Obojí dalo výsledku podstatně rustikální ráz, který je vlastní jak Kubovi, tak jeho manželce Páje, která s ním sdílí jeho čundráckou vášeň.

Cena realizace projektu

15000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 15000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, truhlářské práce. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DEBYT

V ateliéru DEBYT se zabýváme návrhy všech typů staveb i interiérů včetně zahradní architektury. Naše práce má osobitý charakter, nekopírujeme aktuální módní trendy, ale hledáme, o co v daném místě a daným lidem skutečně jde. Architekturu řešíme v souvislostech, chceme být u projektu od samého počátku navrhování až do jeho realizace včetně všech detailů. Spolu s architekturou se věnujeme také renovacím a prodeji originálního retro a starožitného nábytku v našeho e-shopu. Na zakázku také umíme doporučit, vyhledat a zrenovovat konkrétní kusy nábytku pro určitý interiér. Pro čalouněný nábytek nabízíme výběr potahových látek a precizní zpracování čalounickým mistrem.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.