Holubí dům


Holubí dům

a1architects s.r.o.

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

862

O projektu

Kateřina s Pepou nás oslovili na jaře 2014 ke spolupráci na domě v blízkosti Prahy. Zavítali jsme tehdy na pozemek, kde stávala původně malá chata, obklopená vzrostlou zelení s malým sadem v zádech. Rozlehlý pozemek přechází od hrany strmého zalesněného svahu až po sečené příměstské louky s malebným výhledem do krajiny. Poloha nového domu vychází z původní pozice staré chaty a předpokladu, že z historické zkušenosti původních majitelů byla prověřená časem. Hlavním přáním byl dům navazující a komunikující se svažitým terénem. Dům, který se ztrácí v okolní vegetaci, dům který má přirozené mimikry a jakkoliv na sebe cíleně neupozorňuje – jen si tak odpočívá ve vysoké trávě. Dům proto postupně stoupá ve třech úrovních po severním svahu, přičemž se skládá ze tří křídel. Jižní je převýšené do podkroví se sedlovou střechou s odhalenou konstrukcí krovu. Zde se odehrává společný rodinný život v hlavní obytné místnosti s kuchyní, v části převýšeného prostoru je pracovna s galerií a terasou vegetační střechy. Západní křídlo má střechu plochou, pod kterou je ložnice rodičů, koupelna a šatna, severní křídlo ukrývá dětský pokoj, pokoj hosta a koupelnu, vše pod mírně pultovou střechou , obě střechy jsou řešeny jako vegetační se skvělou vyhlídkou. Vnitřní uspořádání je orientováno tak, aby mohli majitelé co nejvíce využívat slunečního světla v obytném prostoru pod velkorysou stinnou terasou. Celkově jde o stavbu menšího měřítka z jednoduchých archetypálních tvarů s celkovou zastavěnou plochou cca 200 m2.

Autoři projektu

a1architects s.r.o.

Výjimečnost našeho života utvářejí na první pohled nepodstatné detaily. Při své práci hledáme kouzlo těchto maličkostí v obyčejných věcech kolem nás, které nás inspirují...

První samostatné projekty členů ateliéru A1Architects spadají do roku 2003. V roce 2005 se v Praze se začíná formovat studio a kreativní dílna A1Architects, jejíž jádro tvoří Lenka Křemenová a David Maštálka, původně spolužáci z ateliéru architektury s označením A1 na UMPRUM. Od roku 2012 se přidává k týmu další architektka Tereza Schneiderová, v roce 2017 se připojuje architekt Jan Kropík a architektka Lucie Ráchel Dřevíkovská. 2018 se po dlouhodobé spolupráci přidává Zuzana Sagitariová. V letech 05 - 09 spolupracoval na některých projektech Jakub Filip Novák, v letech 13 - 16 Matěj Michalk Žaloudek a v letech 15 - 17 Pavla Krásová.

Práce ateliéru je charakteristická mezioborovou komunikací a hledáním jedinečných řešení. Metodika práce se mění podle charakteru problému a požadavků zadavatele. Při zpracování všech zakázek spolupracujeme při vypracování projektů s odbornými specialisty a inženýry.

Na projektu spolupracovali

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.