Rekonstrukce historického bytu továrníka na současné kanceláře


Rekonstrukce historického bytu továrníka na současné kanceláře

Bc. Barbora Léblová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

3 750

O projektu

Klasicistně secesní dům architekta Matěje Blechy prošel za dobu své existence řadou rekonstrukcí. Ve 3NP se z původního bytu továrníka Aloise Breye dochovala část vybavení, kterou jsme se při rekonstrukci snažili co nejvíce zachovat. Záměrem investora bylo rekonstruovat prostory 3NP na plnohodnotné kanceláře s co nejmenším zásahem do historického vybavení. Východní část směřující do ulice Na Florenci byla dispozičně ponechána prakticky nedotčena. Kazetové a štukové stropy byly ošetřeny, parkety kompletně repasovány. Původní historické bifé v největší z místností bylo restaurováno.

Západní část dostála drobných dispozičních změn vzhledem k požadavkům investora na rozmístění kanceláří. Z podlahy byl stržen zničený koberec, povrch byl adekvátně ošetřen a byl položen koberec nový. Zbudováním nové příčky vznikla jednoduchá zasedačka otevřená arkýřovým oknem do dvora Florentina. Kompletně byly rekonstruovány toalety. Původní vstup přímo ze schodiště byl uzavřen, na jeho místo bylo osazeno umyvadlo společné pro dámskou i pánskou část.

V hlavní vstupní části byla vedle nového vstupu na toalety vytvořena malá kuchyňka. Požadavky na vlastní vybavení kancelářským nábytkem byly skromné. Důraz byl kladen především na kvalitní osvětlení, které v místnostech s dochovanými stropy řeší stojací lampy. Prostory byly opatřeny výtvarnými instalacemi Petra Duba.

Autoři projektu

Bc. Barbora Léblová

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.