Byt Strašnice - dvě tváře městského bydlení


Byt Strašnice - dvě tváře městského bydlení

Mooza architecture

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

1 334

O projektu

Byt se nachází v domě z první poloviny minulého století, který svými třemi podlažími tvoří přechod mezi vysokou zástavnou mladšími bytovými domy a starousedlickými vilkami. Díky tomu jsme si také uvědomili kontrast v orientaci jednotlivých místností bytu. Polovina bytu je otočená do poměrně rušné ulice a polovina do klidu sdílené zahrady a zeleně dalších zahrad vilek. A tak vznikla základní potřeba uspořádat dispozici bytu tak, aby obytné místnosti, které budou používány aktivně, byly orientovány do zahrady a ostatní do ulice. Toho se podařilo dosáhnout přemístěním záchodu a koupelny do středu dispozice. Na jejich místě pak mohla vzniknout kuchyně osvětlená hned třemi okny.

Autoři projektu

Mooza architecture

Nabízíme komplexní služby na poli architektury a designu. Ručíme za osobní a nápaditý přístup. Váš záměr je pro nás výzvou. Dotáhnout ho do konce Vám pomůžeme klidně i vlastníma rukama!

Architektonické studio Mooza založily Petra Kocourková a Klára Kuncová v roce 2013 na základě předchozí dlouhodobé spolupráce. Časem přibyla nová posila v podobě Markéty Římské a Štěpána Svejkovského. Právní forma je volné sdružení architektů.

Na projektu spolupracovali

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.