Novostavba rodinného domu na skále


Novostavba rodinného domu na skále

2MAD s.r.o.

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

2 241

O projektu

Veliký pozemek na Českolipsku s krásným výhledem do přírody, skála a lesík uprostřed něj a na větší části jeho plochy, žádné inženýrské sítě v dosahu. K tomu poměrně jasná vizuální představa investorů o vzhledu a funkci jejich budoucího bydlení. To byly výchozí parametry pro vytvoření projektu jejich rodinného domu. O umístění domu na pozemku bylo rozhodnuto téměř okamžitě. Třebaže je na první pohled pozemek geomorfologicky ne příliš vhodný, bylo od začátku rozhodnuto, že bude osazen na skalnatý výstupek v zadní části pozemku s výhledem do přilehlých luk a stromového pásu. Vlastní projekt se rodil zdlouhavě.

Na počátku bylo několik málo skic na milimetrovém papíře a pár referenčních fotografií. Na základě několika měsíční optimalizace objemu a vzhledu domu a s ohledem k investorským požadavkům a přáním na budoucí spokojené a snové bydlení, ale též za přispění památkářů, se postupně dospělo k jeho finální podobě.   Jedná se o dvoupodlažní objekt obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou doplněnou o dvojici vikýřů. Řešen je jako dřevostavba na bázi lehkého dřevěného skeletu. Požadavek na maximální využití dřeva je respektován kromě nosné konstrukce též na fasádě domu a v interiérových povrchových úpravách.

Krytina střechy je plechová falcovaná, komín venkovní třívrstvý nerezový odvádí zplodiny od krbových kamen, která slouží jako doplňkový zdroj vytápění kelektrickému podlahovému. Vnitřní dispozice je řešena pro tří až čtyřčlennou rodinu zcela podle individuálních požadavků investorů.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

2MAD s.r.o.

splněný sen bez starostí – s námi od začátku do konce

Ateliér 2MAD nabízí komplexní službu klientům se stavebními záměry nejrůznějších měřítek. Jádro týmu tvoří architekti a projektanti, kteří úzce spolupracují s odborníky z dalších oblastí, abychom investorům zaručili kvalitu výsledku a maximálně jim ulehčili celý proces od první myšlenky po realizaci.

Nejdřív se hodně ptáme, abychom pak mohli navrhovat na míru opravdovým potřebám - protože jedině tak může být výsledek splněným snem klienta. Pomáháme se všemi etapami projektu včetně výběru místa/pozemku i sestavení zadání, všechny starosti a vyřizování spojené s navrhováním i stavbou bereme na sebe.

Během naší praxe jsme navázali spolupráci s ověřenými dodavateli a specialisty, takže si poradíme s projekty od interiérů a rodinných domů až po komerční objekty. U velkých záměrů pomáháme i s vytvořením strategie návratnosti investice, definováním zadání pro udržitelný návrh a vytvořením podkladů pro marketing a prezentaci projektu.

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.