2MAD s.r.o.

Novostavba rodinného domu na skále

O projektu

Veliký pozemek na Českolipsku s krásným výhledem do přírody, skála a lesík uprostřed něj a na větší části jeho plochy, žádné inženýrské sítě v dosahu. K tomu poměrně jasná vizuální představa investorů o vzhledu a funkci jejich budoucího bydlení. To byly výchozí parametry pro vytvoření projektu jejich rodinného domu.O umístění domu na pozemku bylo rozhodnuto téměř okamžitě. Třebaže je na první pohled pozemek geomorfologicky ne příliš vhodný, bylo od začátku rozhodnuto, že bude osazen na skalnatý výstupek v zadní části pozemku s výhledem do přilehlých luk a stromového pásu.Vlastní projekt se rodil zdlouhavě. Na počátku bylo několik málo skic na milimetrovém papíře a pár referenčních fotografií. Na základě několika měsíční optimalizace objemu a vzhledu domu a s ohledem k investorským požadavkům a přáním na budoucí spokojené a snové bydlení, ale též za přispění památkářů, se postupně dospělo k jeho finální podobě.  Jedná se o dvoupodlažní objekt obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou doplněnou o dvojici vikýřů. Řešen je jako dřevostavba na bázi lehkého dřevěného skeletu. Požadavek na maximální využití dřeva je respektován kromě nosné konstrukce též na fasádě domu a v interiérových povrchových úpravách. Krytina střechy je plechová falcovaná, komín venkovní třívrstvý nerezový odvádí zplodiny od krbových kamen, která slouží jako doplňkový zdroj vytápění k elektrickému podlahovému. Vnitřní dispozice je řešena pro tří až čtyřčlennou rodinu zcela podle individuálních požadavků investorů.


Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nová koupelna, nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku stavebního odborníka z CZECH DECO TEAM.

Autoři projektu

2MAD jsme založili v kombinaci architekt a statik s cílem nabídnout klientům komplexní službu, která bude využívat potenciál propojení našich profesí od začátku každého projektu. Ateliér byl založen s myšlenkou a zájmem o sny – naše a KLIENTŮ.

 

Naši práci oceňuje také odborná veřejnost, a tak jsme se v roce 2021 umístili na 2. místě v soutěži IBM firma roku 2021 Hlavního města Prahy.

 

Jádro týmu tvoří architekti a projektanti, kteří úzce spolupracují s dalšími odborníky z různých oblastí, abychom investorům zaručili kvalitu výsledku a maximálně jim ulehčili celý proces od první myšlenky až po realizaci a další úpravy v budoucnu. Ať už sníte o novostavbě nebo rekonstrukci, vaším hlavním partnerem bude některý z našich architektů, který s vámi vyřeší, jak pro vás bude prostor fungovat a jak bude vypadat. Stavebními náležitostmi se nemusíte zabývat, za konstrukční kvalitu odpovídá vždy některý z našich projektantů, se kterým bude architekt v úzké spolupráci hned od začátku projektu.
Zobrazit profil

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz