Interiér bytu v novostavbě La Crone


Interiér bytu v novostavbě La Crone

Ing.arch. Zuzana Strouhalová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

2 735

O projektu

Práce na návrhu bytu v novostavbě La Crone pro nás byla moc hezkou výzvou. Majitelka - úžasná žena- si přála elegantní, jemný, světlý, vzdušný interiér. Nechtěla, aby se v prostoru objevila černá barva, proto jsem volili kombinaci bílé/krémové a dřeva. Obývací pokoj není moc veliký, ale celá jedna stěna je tvořena francouzskými okny a propojuje místnost s velikou terasou a opticky zvětšuje. Protipóĺem je pak v prostoru lakovaná bílá minimalistická kuchyň a naproti velká stěna s posuvným panelem, který zakrývá TV a je v ní spoustu úložného prostoru. Výrazným prvkem je dřevěné žebrování na stropě, které mělo elegantně zakrýt konstrukční nerovnosti.

Žebrování pak přechází svisle v polostěnku, která jemně odděluje obývací část od kuchyňské. Dalším výrazným prvkem je ikonické světlo Vertigo od Petite Friture. Ložnice je materiálově koncipovaná obdobně - bílá s dřevěnými elementy. Centrální je manželská postel a za ní navazující stěna. V rohu je pak dále elegantní kosmentický koutek a naproti veliká zapuštěná šatní skříň.

Cena realizace projektu

15000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 15000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: úpravy dispozic, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

Zuzana Strouhalová

„Nejlepší a nejvtipnější design je ten, který vyjde z funkčního aspektu“ Vše musí mít svou myšlenku, koncepci a musí tzv. ladit, navozovat pocit lehkosti a kompaktnosti s vyšším smyslem pro účelnost a praktické využití. Vycházím z prověřených tvarů, kladu důraz na barvu, materiál a hlavně na detail. Preferuji jednoduché, čisté, geometrické linie. Ale vždy je to samozřejmě o dialogu mezi designérem a klientem. Zuzana Strouhalová vystudovala Fakultu architektury na ČVUT v Praze. Své vzdělání a profesní rozhled si rozšířila studiem na zahraničních univerzitách v Grenoblu a na Kansas State University v USA. Kariéru započala v prestižním českém ateliéru Mimolimit u Barbory Škorpilové a v neméně známém ateliéru de.fakto, kde se věnovala navrhování interiérů, rodinných a obytných domů, administrativních budov i větších urbanistických celků. Kromě bohatých zkušeností, nabytých během prvních let aktivně vykonávané profese v prestižních architektonických studiích, mladé architektce přineslo působení v ateliéru de.fakto nového přítele a pracovního kolegu Radovana Mačáka, s kterým se podílela a dodnes podílí na několika významných projektech jako například na realizacích v rámci vysílání televizního pořadu Jak se staví sen.

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.