CAMA Architekti

APARTMÁN HOTELU KINGS COURT

O projektu

Apartmán je situovaný na nároží ve třetím patře Hotelu Kings Court. Velkorysá okna a balkonek mají výhled do náměstí Republiky a na Obecní dům. Naší snahou bylo co nejméně členit prostor a nechat vyniknout průhledy do exteriéru i když požadavek investora byl na dvě plně oddělitelné místnosti a dvě koupelny. Proto jsme na obvod celého prostoru použili tapety jemné barvy, koupelny situovali na středovou zeď a zabalili je do truhlářského obkladu z lamina s metalickým leskem. Na oddělení noční části od části denní jsme použili tmavě dýhovanou dřevěnou stěnu s dvoukřídlými posuvnými dveřmi. Pro hlavní koupelnu jsme použili celoskleněné dveře.
Mobilní nábytek je světlý, do jemných tónů je sladěný celý prostor, včetně textilních doplňků a skleněných obkladů. Barevnost interiéru však dodává koberec vyráběný na míru, výrazné křeslo a židle.
Pro koupelny jsme použili keramický velkoformátový obklad ve dvou kontrastních barvách mramoru.
Po obvodu místností je instalované nepřímé osvětlení zapuštěné v negativní spáře, vytváří tak dojem letících, vznášejících se stropů. Večerní atmosféru mimo klasických hotelových lamp dotváří i lineární led pásky s difusorem integrované do geometricky členěné stěny.

The apartment is located on the corner on the 3rd floor of Hotel Kings Court. Generous windows and balcony overlook the Namesti Republiky and the Municipal House. Our effort was to minimize the space division and to leave outlooks to the exterior even if the investor's request was for two fully separate rooms and two bathrooms. That's why we used fine-colored wallpapers on the perimeter of the room, the bathrooms were placed on a central wall and wrapped in a metal-lined joinery. We used a dark-veneered wooden wall with two-wing sliding doors to separate day and night part of the room. For the main bathroom we used the glass door.
Mobile furniture is light, fine tunes are matched to the whole space, including textile accessories and glass tiles. A custom made carpet, a distinctive armchair and chairs add the color of the interior.
For bathrooms we used ceramic large-format tiling in two contrasting colors of marble.
Indirect lighting is installed in a negative joint, creating the impression of flying, floating ceiling. Evening atmosphere besides classic hotel lamps is complemented by linear LED diffuser tapes integrated into geometrically-spaced wall.

Autoři projektu

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz