Pokoj pro dvě vídeňské slečny


Pokoj pro dvě vídeňské slečny

MgA. Andrea Vokřálová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

326

O projektu

Jednoho dne jsem otevřela mail, kde byla moc hezká zpráva od paní, která si koupila mou knihu „Dejte dětem pokoj“, ale přesto si přála, abych ji pomohla s návrhem a realizací dětského pokoje. A protože klientka žije ve Vídni, spojila jsem příjemné s užitečným a vyrazila jsem za prací i s rodinou.

Pokoj slouží sportovně založeným děvčatům ve věku 9 a 5 let. Je potřeba vytvořit lůžko ideálně s úložným prostorem a přidat alespoň rošt do patrové části pokoje, kde nyní přebývá starší Susan. Psací stůl již jeden v pokoji je – rostoucí od firmy Moll. Se stolem jsou spokojeni, proto by rodiče rádi pro mladší stejný stůl dokoupili. Dále si děvčata přála v pokoji lezeckou stěnu, hodiny, hezké osvětlení a ještě nějakou knihovnu a koberec, dodává maminka.

Na navrhování pokoje jsem se těšila, protože jsem měla jasnou kombinaci oblíbených barev pro holčičí pokoj – decentně růžové a tyrkysové, bílá a dřevo. Dispozice byla v podstatě také jasná zvýšená postel a šatní skříň může být pouze na stěně u dveří, pod oknem budou stoly a lezecká stěna na protější straně postele, aby po ní mohla děvčata vylézt na vestavné patro. Více světla jsem chtěla docílit přidáním větších bodovek do dna vestavného patra a přidáním více stropního osvětlení.

Postel je jedním z největších a nejdůležitějších kusů nábytku v pokoji, proto jsem si zde pohrávala s možností dvojlůžka ve spodní části pokoje a vrchní část jsem ponechala spíše ke hraní. U druhé verze je jedno širší lůžko s úložným prostorem na oblečení a hračky dole a jedno základní nahoře. Vedle zvýšené postele jsem umístila společnou šatnu na zavěšení oblečení, která je uzavřená posuvným zrcadlovým křídlem. Bonus pro děti je v tomto případě tajná skrýš na hračky, která se nachází skoro pod celým spodním lůžkem a vchází se do ní šatnou. Boční zarážku ve tvaru stromů jsem pojala jako dekoraci a funkční prvek zároveň. Holky ji mohou také využít jako věšák a zavěsit si na ně nějaké parády. Motiv stromů se opakuje na protější straně na lezecké stěně, kde je ponechán základ překližky ve tvaru stromů a zbytek plochy namalován otěru vzdornou barvou. Lezecká stěna kopíruje tvar stěny a dosahuje až do výšky stropu cca 4m.

Nad psací desku stolu po celé šíři stěny jsem umístila magnetickou nástěnku, na kterou se může kreslit a zároveň funguje i jako nástěnka na všechny druhy magnetů. Pracovní lampy jsme vybraly také od firmy Moll. Intenzita osvětlení se dá regulovat což je velkou výhodou a USB port dnes už začíná být také v podstatě běžnou záležitostí.

Centrální osvětlení pokoje jsem chtěla oživit balónky Memory od firmy Brokis. Jeden větší bílý a menší růžový. Barvy jsou opravdu velmi jemné, což je dobře, protože neovlivňují prostředí pokoje.

Osvětlení u lůžek jsem řešila bodovými lampičkami Jansjo z Ikea. A samozřejmě větší kusový koberec (CarpetVista) na hraní.

Cena realizace projektu

8000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 8000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: truhlářské práce, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

MgA. Andrea Vokřálová

Věnuji se návrhům a realizacím interiéru obytných i veřejných prostor. Mou specializací byly především návrhy dětských pokojů, kterých jsem již navrhla okolo sta návrhů. Vždy jsem se snažila vytvořit útulný pokoj pro toho konkrétního klienta a hledala tak vhodné produkty konkrétně pro klienta a jeho zájmy. Proto vznikla kniha Dejte dětem pokoj, která slouží jako návod pro rekonstrukci pokoje, provázený různými vychytávkami a typy na zajímavé doplňky.

V současné době se především věnuji návrhům a realizacím celkových rekonstrukcí bytů, rodinných domů a veřejných prostor.

Vytvořit ten správný útulný domov, znamená naslouchat přání klienta a umět se vžít do jeho představ. To vyžaduje kreativitu, pokoru a široký rozhled nabídky produktů na trhu. To vše však nestačí, protože nejdůležitější je "Milující atmosféra ve vaší domácnosti, která je základem života" (Dalajláma)

Na projektu spolupracovali

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.