Interiér funkcionalistické vily


Interiér funkcionalistické vily

Ing. arch. Veronika Pánková

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

10 641

O projektu

spolupráce: Ing. arch. Eva Marvalová. návrh a realizace 2015-2016 lokalita _ Praha 6 Návrh interiéru jedinečné funkcionalistické vily z roku 1932. Kouzlu takového domu architekt snadno podlehne, práce se tak stala výzvou. S majitelem domu, který je pražským developerem, se navíc velmi dobře spolupracovalo.

Vila již dříve prodělala drobné stavební zásahy a úpravy prostor v suterénu. Při detailnějším řešení se ale práce pozastavily a po společné schůzce na místě jsme se s klienty domluvili na zpracování návrhu interiéru i za cenu dalších stavebních úprav. Do dispozice domu nebylo možné výrazně zasahovat, po rozkreslení prostor se však našlo několik míst, kde se přeci jen příčky posunuly nebo přetvarovaly. Z malého zádveří se náhle vyklubal krásný prosvětlený vstupní prostor a v ložnici bylo dle přání možné umístit i vanu do prostoru. Místy jsme přesouvali i dveře, jednotky vzduchotechniky a největší změnu pocítila elektroinstalace.

Samotná atmosféra interiéru domu částečně vyplynula ze společné diskuze a z požadavků na využití prostorů. Klienti preferovali přírodní povrchy, především dřevěnou olejovanou podlahu. Dub a jeho modifikace, ať už v podobě podlahy, obkladu nebo použití na nábytku, se line celým domem a propůjčuje prostoru teplou přirozenou barvu. Prostory náročnější na provoz, jako je zádveří, komunikační chodby, garáž a zimní šatna mají podlahu ze světlešedé betonové stěrky, která koresponduje s architektonickým směrem funkcionalismu. .

Cena realizace projektu

individální Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca individální Kč/m2, . Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku stavebního odborníka z CZECH DECO TEAM.

Autoři projektu

Veronika Pánková

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.