RD Veleslavín


RD Veleslavín

Ing. arch. Kryštof Štulc

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 574

O projektu

V přízemí je zejména velký obývací prostor částečně otevřený až po střechu a kuchyňský kout. Obývací pokoj se volně přelívá nad garáž, nad kterou je oddechové sezení a pracovna. Velká část stěny do zahrady je prosklená s velikými posuvnými dveřmi. Obývací pokoj a zahrada se tak plynule prolínají přes terasu. Celá jedna stěna obývacího pokoje je tvořena nábytkem, který v sobě obsahuje obrovskou knihovnu, krb, TV a úložné prostory a po němž se zároveň jako po schodech chodí na toto vyvýšené „pódium“, které shlíží na obývací pokoj. Kromě klasických „servisních“ místností, jako je zádveří se šatnou, koupelna s vanou, sprchovým koutem a zavřeným pracím a úklidovým koutem, samostatným WC a technickou místností, je v přízemí ještě ložnice rodičů s velkým francouzským oknem do zahrady.

Celé přízemí tak funguje bezbariérově. Dva dětské pokoje a malá koupelna jsou v podkroví, které vypadá jako samostatný malý domeček vsazený do otevřeného prostoru hlavního domu.

Autoři projektu

Ing. arch. Kryštof Štulc

Atelier.. [dvě tečky] byl založen v roce 2002 a úspěšně se zabývá se zejména architekturou ale i designem a grafikou, čehož dokladem je kromě samotných realizací i mnoho publikací v časopisech, veřejné přednášky, výstavy a četná ocenění z architektonických soutěží.
"Architektura není jen jakási kompilace funkčních, prostorových a estetických kritérií, ale vnímáme ji mnohem spíše jako prostředek vyjadření vlastního pohledu a názoru na svět okolo. Z dobré architektury musí mít radost nejen architekt, ale hlavně její uživatelé."

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.