Rodinný dům Lubná


Rodinný dům Lubná

Svatopluk Sládeček

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

6 071

O projektu

V přízemí se nachází hlavní obytný pokoj s kuchyní, toaleta, technická místnost a pracovna, která je i pokojem pro hosty. V horním podlaží jsou dvě ložnice, šatna a koupelna. Směrem do ulice je hmota stavby dvoupodlažní. V této části jsou umístěny ložnice, kuchyně a příslušenství. Směrem do zahrady se hmota domu mírně svažuje, zde je umístěn převýšený hlavní obytný prostor. Lichoběžníkový půdorys je na nejdelší jihozápadní straně mírně prolomený do tvaru plochého písmene „V“.

V tomto místě je do domu zakousnutá částečně krytá venkovní terasa, na rozhraní mezi kuchyní a hlavní obytnou místností. Prolomení zajišťuje časnější oslunění v zadní části půdorysu. On the ground floor there is a main living room with kitchen, toilet, utility room and study, which is also a guest room. Upstairs are two bedrooms, a dressing room and a bathroom. Towards the street, the volume of the building contains two floors.

In this part are located bedrooms, kitchen and utility room. Towards the garden, the mass of the house slopes slightly, there is the main living space spanning the entire height of the house. The trapezoidal floor plan is slightly broken into a broad "V" shape on the longest southwest side. In this place there is a partially covered outdoor terrace cutting in the house, at the interface between the kitchen and the main living room. This opening ensures early sunlight reaching the rear of the floor plan.

Autoři projektu

Svatopluk Sládeček

Biografie

M.A. Svatopluk Sládeček
* 29.12. 1969 ve Zlíně
1984 - 1988 Střední průmyslová škola stavební ve Zlíně
1988 - 1989 VŠUP v Praze, katedra designu
1989 - 1994 VŠUP v Praze, fakulta architektury, prof. Ladislav Vrátník, prof. Petr Keil
Od roku 1995 vede ateliér New Work

současní spolupracovníci (abecedně):

Ing.arch. Petra Bitaudeau Vašková, FA VUT Brno
Ing. arch. Jaroslav Matoušek, FA VUT Brno

zakládající členové:
Dušan Mikulášek a Slavomír Kuchovský

další spolupracovníci:
Martin Klenovský, Kristína Adamsonová, Pavel Šimek, D. Babíčková, M. Huťka, A. Maděra, H. Maršíková, P. Míček, M. Nedbálek, R. Skotek, A. Šimečková, H. Víšková, O. Bartůšek, P. Janík, L. Surá, P. Velecký, F. Podzimková, A. Všetečková

1994 - 1996: spolupráce s Luďkem del Maschio

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2022 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.