Novostavba rodinného domku v Minicích


Novostavba rodinného domku v Minicích

Jana Vrkotová

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

7 324

O projektu

Dům pro mladou ženu, která si přála zařídit interiér v skandinávském stylu. Klientka financovala stavbu domu z hypotéky, takže jsme hlídaly peníze a dělaly kompromisy. Podlahová krytina je z vinylu v dekoru dřeva, nábytek většinou na míru v kombinaci laku, lamina a s kováním na zakázku od zámečníka. Zásadní nábytkové vybavení, které má nadčasovou hodnotu, je vyrobené na zakázku podle návrhu.  Jde o vestavěné skříně v předsíni a chodbě, kuchyňskou linku, nástěnné police a nábytek v koupelně a na toaletě ve vstupní části domu.   Tam, kde jsme mohly šetřit - v ložnici a šatně, jsme nakupovaly v IKEA a e-shopech s nábytkem.

Koncept se nese v ženském duchu a s myšlenkou na dům, který poskytne svojí obyvatelce vřelou náruč. Pomáhala mi zkratka xoxo, která se v domě fyzicky vyskytuje: jednak v dispozici domu, jehož místnosti v kruhu obklopují krbová kamna, která jsou umístěna v centru celého prostoru. Detail písmene X se opakuje na koupelnových bateriích, úchytkách, věšácích, nohách jídelního stolu, na kuchyňském obkladu a v podstatě i na nástěnných lampách s "harmonikou" v kuchyni a na stěně s policemi vedle televize. Bočnice X u nástěnných polic a také držák dřeva vedle krbu vyrobil dle návrhu šikovný zámečník. V domě jsme instalovaly do různých míst stylové osvětlení, které se podílí na funkčním osvícení a zároveň na elegantní a přátelské atmosféře interiéru.

Dekorativní je také černobílá dlažba a obklad ve stylu patchwork, v koupelně doplněné o betovnovou stěrku. Betonová stěrka je také dominantním prvkem v kuchyni, na stěně s televizí a především na stěně s kamny. Doplňky pořizovala klientka v podstatě sama. Když se podoba interiéru začala zřetelně rýsovat, bylo pro ni celkem snadné vybírat dekorace v trendy skandinávském stylu, kterých současný trh nabízí velkém množství.   Spolupráci s klientkou Anitou ve finále završila moje dcera Aneta.

Ta nafotila snímky, které si klientka pověsila do ložnice a zároveň pro mne celý interiér vyfotila. Moc mě tahle "dámská jízda" bavila :).

Autoři projektu

Jana Vrkotová

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.