Rodinný dům v Červených Pečkách


Rodinný dům v Červených Pečkách

hipposdesign

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

2 046

O projektu

Dům jako bílý list papíru pro jeho postupné vybarvování sbírkou umění přátel výtvarníků. Dům jihozápadní orientace maximálně propojeného se zahradou. Jeho dominantou je knihovna s integrovaným krbem probíhající přes dvě podlaží. Knihovna slouží i jako vitrína výtvarných děl, nebo úložiště dřevěných polen. Tři kruhové světlíky nad hlavním obytným prostorem tvoří analogii rodiny žijící v domě. Kuchyni s jídelnou navazující na hlavní obytný prostor v prvním podlaží je možné integrovanými posuvnými dveřmi opticky oddělit.

Zbytek podlaží tvoří prádelna, sklad a koupelna s WC. Ve druhém podlaží jsou dvě ložnice, pracovna a druhá větší koupelna s integrovaným shozem prádla. Reliéfní obklad v koupelně navrhla a vyrobila paní domu. Comparable to a blank piece of paper waiting to be coloured the house is conceptually a simplistic volume that will gradually be elaborated with art pieces form friends and fellow artists. A single two-storey block it is very much single oriented, away from the the street on the north, open towards the garden and the south sun.

Inside, the central living space is dominated by a large library reaching across the two levels. Three circular skylights supply extra sunlight during the day and allow for evening stargazing from sofas below. Each skylight also represents one inhabitant. The kitchen area is connected to the main living area but separable by sliding doors. The ground level further contains a storage room, a small bathroom and an entrance hall.

The entire level is in direct contact with the garden. The second floor is composed of two bedrooms a study and a bathroom detailed with custom tiling.

Autoři projektu

hipposdesign

ateliér hipposdesign jsme založili v roce 2003 v praze. zabýváme se architekturou a designem v širokém spektru. naše metoda práce je založena na zapojení klienta do teamové spolupráce vzájemném naslouchání a respektu. pomáháme realizovat sny, překonávat zažité, vytvářet prostředí pro lepší život. smysl, logika a funkce je součástí každého našeho projektu. zajišťujeme celkové projektové zpracování zakázky od úvodních studií přes řešení technických detailů až po odborný dohled při realizaci. spolupracujeme s předními českými výtvarníky, kolegy a specialisty v oboru. využíváme služeb špičkových realizačních firem a dodavatelů.

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.