Food&Bar ŽITO


Food&Bar ŽITO

Šťastný Pavel Architekt

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

6 171

O projektu

Food&Bar ŽITO realizace 2019 (rekonstrukce) Architekt: ing. arch. Pavel Šťastný Grafické řešení : Veronika Hanelová Adresa: Na hradbách 1407/17a, Liberec 460 01 ​ CZ: Přestavba a rekonstrukce původního sportbaru. Objekt se nachází v areálu FC Slovan Liberec v blízkosti hojně navštěvované in-line a cyklostezky Nisa. Základní myšlenkou přestavby bylo otočit původní orientaci výdejního baru, který se na místo směrem ven díval směrem dovnitř, upravila se tak celková dispozice, bar se přemístil k zadní obvodové stěně a bylo tak možné otevřít a uvolnit celkovou dispozici, do obvodového zdiva se vsadila nová příhradová konstrukce, která umožnila vytvoření otvoru pro osazení velkoformátového skládacího okna, které bude možné během letních dnů zcela složit a propojit tak interiér s exteriérem.   Vznikla nová kuchyně vizuálně propojená s prostory pro návštěvníky.

Dominantním prvkem interiéru je dlouhý minimalistický bar obložený velkoformátovým keramickým obkladem. Stoly v prostoru bistra je možné seskupovat tak aby bylo vyhověno možným požadavkům pro větší skupiny návštěvníků.   ​ ENG: Reconstruction of the old and original sports bar. An object is located in the football areal FC Slovan Liberec near to busy inline and bicycle path.   The head idea has been changed the original position of the bar which was oriented to the interior.

We change this and we place the bar to the opposite wall and orient it to the exterior view. Thanks that we get an open space between bar and sliding window which can be in summer completely opened. Inside of the interior is a new kitchen which has a visual connection with the rest of the bistro. Dominant volume in the interior is a long minimalistic bar with ceramic tiling. Positions of the tables can be changed really quickly, so for a few minutes, you can make new configuration of tables for a bigger groups.   .

Autoři projektu

Pavel Šťastný

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.