Rekonstrukce kina Hustopeče


Rekonstrukce kina Hustopeče

MAG design

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

5 136

O projektu

  Město Hustopeče nás oslovilo s přáním provést přestavbu kina z 50. let dvacátého století na multifunkční kulturní centrum. Budova trpěla nánosem úprav a částečných rekonstrukcí a postrádala jasnou a přehlednou dispozici.   Zadáním města bylo rozšířit stávající plochu jeviště, tak, aby zde mohla probíhat i divadelní představení a koncerty a zároveň zachovat či navýšit počet sedadel v hledišti. Za jevištěm pak mělo vzniknout zázemí pro účinkující.  Do foyer bylo třeba umístit šatnu, pokladnu, kavárnu se zázemím, toalety a nově i výtah.

Další úpravou byla částečná nástavba, obsahující kanceláře, promítárnu a menší přednáškový sál pro různé městské organizace a spolky. Součástí budovy se stalo i turistické informační centrum, které funguje nezávisle na provozu kina.   V interiéru je použita kombinace březové překližky a neutrálních odstínů ostatních materiálů s barevnými akcenty. Omítky jsou vždy bílé. Barevné a materiálové řešení se liší podle funkce daného prostoru.

 Jednoduché řešení interiéru doplňují lehce folklórní atypické tapety na stěnách s motivem srdce a mandlí, které jsou symbolem města.     Celková plocha rekonstrukce je 950 m2.   Spolupráce na interiéru: Ing. Arch. Jan Stolek Autor stavby: Ing.

Arch. Jan Stolek, Ing. Ivo Stolek Tapety: Zuzana Selingerová Foto: Bořivoj Čapák .

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2022 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.