Proměna chléva pro mladé vinaře


Proměna chléva pro mladé vinaře

Ing. arch. Kamila Douděrová - Kamidesign

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

5 991

O projektu

Původní zařízení bylo „co dům dal“, nyní má rodina vypiplaný interiér od designérů, kde je sladěný každičký detail. Nicméně došlo i k radikální proměně kvality samotného prostoru, kterou kamera či fotoaparát až tak nezprostředkují: jak konstatoval designér František, problémem byla hygiena této části domu. Jelikož krb kouřil, dostávaly se do prostoru saze. Tím, že se jedná o 100 let staré hospodářské stavení, byla zde jen hliněná podlaha. I když Jan s Marianou prostor zrekonstruovali, byla zde plíseň. Při přestavbě tým pořadu raději z části předělal i elektřinu, protože byl problém dohledat, kam které kabely vedou.

Do tmavé stísněné prostory přibylo jedno okno – pokud vás zajímá které, tak je to to za sedačkou. Poněkud se změnila dispozice obývacího pokoje. Na místo původního krbu přišla velká samostatná lednice. Krbová kamna se posunula vedle. Původně byla sedačka zády ke kuchyňské lince, teď se přesunula na místo, kde stával bílý regál plný dětských her.

Naproti němu nově našla místo televizní obrazovka – původně tam byl jídelní stůl. Ten se nyní posunul blíže ke kuchyni pod okno. Velkou změnou je samozřejmě to, že světlé dřevo v kombinaci s červenou nahradila bílá a šedá, že řemeslníci osekali omítku z valených kleneb a místy i stěn a odkryli tak kamenné zdivo.

Autoři projektu

Kamila Douděrová

Možná až osudové setkaní, já a Sen.
 

Díky pořadu mohu být architektem, který pomáhá lidem měnit jejich sny v realitu. Vnímám své povolání jako poslání. Je důležité se s lidmi napojit, vnímat během krátké chvilky jejich potřeby, touhy.

Často se nám svěřují. Důvěřují nám, že změna bydlení je impuls pro nový lepší život. Nejsem zastánce jednoho stylu. Víc než technické vymoženosti lidé oceňují empatii. Za každou proměnou je jiný lidský příběh, v závěru s dojatým úsměvem a rozzářenýma očima. Pak má moje práce smysl.

Spolu s Františkem Kobližkou tvoříme již několik let tým a níže se můžete podívat na několik zajímavých proměn, které jsme pro pořad Jak se staví sen zrealizovali.

Je absolventkou Fakulty architektury na ČVUT. Zkušenosti získala během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. Ke klientům se snaží být maximálně empatická, každý návrh je originál. Miluje barvy, obdivuje gotiku. V roce 2010 založila vlastní architektonické studio Kamidesign.

Designer. Radka dlouhodobě žila a pracovala ve Spojených státech a cestovala po zemích Střední Ameriky. Vždy se zajímala o umění a interiérový design, který po návratu do ČR vystudovala na DesignŠkole v Praze. Od té doby se její koníček a vášeň pro design stal i jejím zaměstnáním.

Designerka se již od dětství věnuje malbě jako prostředku pro vyjádření nálad, prostoru, barev i materiálu. Spolu s malbou se jí i interiérový design stal velkým životním koníčkem. Absolvovala diplomové studium na Škole Designu.

Designerka vystudovala interiérový design u Ivo Prokela (Bydlení je hra) a Tomáše Havránka. Má ráda netradičně řešený interiér s důrazem na hravost, detail a kompaktní výraz celého prostoru, který slouží svým majitelům.

Absolventkou fakulty architektury ČVUT. V navrhování má ráda čistotu, ne však strohost, důležitá je funkčnost návrhu a s tím související možnost pohodového bydlení. Motto: „Cílem umění je učinit život šťastným." (Michelangelo Buonaroti).

Studuje ČVUT FA. Má rád elegantnost a minimalismus, nebojí se extravagance. Nejraději řeší nové stavby a rekonstrukce na nestandardních pozemcích. Jeho rukopis? Znalost, promyšlenost konstrukce a designu ve spojení tvoří vždy něco navíc.

Je absolventkou ČVUT FS - Pozemní stavby a školy interiér. designu IDK. Pro každý interiér se snaží nalézt příběh, ať už příběh klienta nebo daného místa. Příběh určuje atmosféru a díky tomu může vzniknout osobitý interiér ušitý na míru.

Šimon je absolventem Fakulty architektury ČVUT, se věnuje nejen návrhům interiérů, ale i studiím rodinných domů. Důležité pro něj je, aby jeho návrhy byly nápadité, odborně zrealizované a aby uživatel byl s odvedenou prací spokojený.

Lucie se říídí se mottem: ,,Vaše radost je moje spokojenost.“ Smysl vidí v jednoduchých řešeních s originálními prvky, dotažených do posledního detailu. Vystudovala Fakultu architektury VUT v Brně.

Absolvovala architektury na ČVUT v Praze. Na čas zakotvila v Koryna nábytek, kde pracovala na návrzích kuchyní, obývacích pokojů a na designu prodejen. Motto: „Vše může být krásné, ale to nestačí. Pro bydlení je nezbytná i funkčnost.“

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.