pátý rozměr s.r.o.

Popis projektu

Rodinný dům je navržen v podobě jednopodlažní stavby zasazené do svažité a víceúrovňové zahrady s výhledem na věže zámku v Mníšku pod Brdy. Svou zadní partií je zapuštěn do svažitého pozemku a umožňuje tak horní části zahrady rozprostřít se na jeho střešní rovině v podobě extenzivní zelené střechy. Jižní a západní fasádou je bohatě otevřen do pobytové zahrady a umožnuje fyzický i vizuální kontakt mezi domem a zahradou. Před jižní fasádou se rozkládá široká dřevěná paluba a přírodní vodní biotop.
Hlavní objekt rodinného domu a samostatná depandance svou vzájemnou orientací vytváří „zahradní patio“, klidový prostor určený k odpočinku a hrám. Doplněn je stavbou zahradního altánku určeného ke krytému a stíněnému posezení v zahradě. Jižní stranou je tento prostor otevřen do zahrady a k jezírku. Mezi objekty hlavního domu a depandance je umístěno schodiště propojující spodní a horní / střešní zahradu.
Ve spodní části pozemku je umístěno kryté parkovací stání navázané na vjezd a vstup na pozemek. Je zde umístěn i sklad. Přístup k domu je veden po kamenném schodišti a následně dřevěné lávce přes vodní plochu. Variantně je možný přístup k domu bezbariérovou cestičkou prostupující zahradou.