Ing. Anke Glut

Casa Royal

Popis projektu

Měla jsem tu čest navrhnout další prostory v historické budově Casa Royal. Je to novorenesanční dům, který se nachází na jedné z nejprestižnějších adres v centru Prahy, v královských Vinohradech. Prostory představují luxusní hotelový apartmán, do kterého jsem se snažila přenést honosnou atmosféru historického domu.

Hlavním prvkem je výjimečná tapeta od anglického značce Osborne and Little, na které se spouštějí k zemi rozkvetlé orchideje v exotické zahradě v přítomnosti kolibříků. Znamení orchideje je jasné: neobvyklá krása. Samet, sklo, kov, to jsou hlavní prvky, které spojují historické časy s moderním bydlením. Do malého prostoru o 19 m2 se mi povedlo umístit pohodlný Kingsbed, kafékoutek, dřez, místo na sezení i odpočinek, které zároveň může sloužit jako pracovní stůl. V létě si můžou hosté pochutnat na kávě na balkónu s krásným výhledem na Prahu.


Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 15000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.