Roubenka U Tří skřítků


Roubenka U Tří skřítků

montesara interiors

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

480

O projektu

V malebném údolí na pomezí Orlických hor a Jeseníků stojí nová moderní roubenka, která bude pro majitele základnou při objevování zdejšího okolí pěšky, na kole, na lyžích či na běžkách, ale zároveň musí poskytovat útulné prostředí, ve kterém člověk rád stráví deštivý den. Klient mě s požadavkem návrhu interiéru oslovil ve fázi hrubé stavby. Důraz jsme přitom od začátku kladli na způsob využívání domu, bylo nutno přemýšlet efektivně a ekonomicky, avšak s elegancí a osobitým stylem. Toho se týká i motiv skřítků a jejich propojení s domem, ke kterému mě inspirovalo právě kouzelné přírodní prostředí okolo roubenky. Po vstupu do roubenky nás ihned přivítá trojice skřítků, kteří jsou napůl maskoty a napůl neviditelnými, avšak přítomnými obyvateli domu. Přízemí tvoří obývací prostor s kuchyní a jídelním koutem.

Zkrátka společenská, živá, útulná světnice, která je ovšem oproti klasickým starým roubenkám velkoryse prosvětlená. Střídmý nábytek ve stylu moderního venkova nechává vyniknout několika starým, renovovaným kouskům, jako je masivní stará komoda a televizní stolek nebo repasované židle “thonetky” z ohýbaného dřeva. Odstíny modré a béžové do interiéru vnášejí hravý moderní tón a doplňují tak výraznou přítomnost smrkového dřeva a obkladu z přírodního kamene okolo kamen. S jednoduchou modrobéžovou kuchyní zase kontrastují spotřebiče v retro venkovském stylu.   Když se vydáme po schodech nahoru do patra, ocitneme se v intimnější, ložnicové části.

Zde je motiv skřítků rozehrán nejvíce, neboť je každá ze tří ložnic věnována jednomu skřítkovi, s čímž se pojí rozdíly v barevnosti a vzorech textilu a doplňků. Ložnice vodního skřítka je laděná do modra až šeda s proužky, lesní skřítek má rád pastelově zelenou a vzory kapradin a luční skřítek se nejlépe cítí mezi květinami v jemně růžové. I když je každá ložnice stylizovaná do jiných odstínů, dominantním materiálem stále zůstává smrkové dřevo na stěnách, podlaze i podhledech a krovu. Motiv skřítků mi umožnil realizovat se i po výtvarné stránce, kdy jsem všechny tři skřítky ztvárnila na plátna, která se nachází v každé ložnici.   .

Autoři projektu

montesara interiors

„Mým cílem je interiér, který koresponduje s architektonickým výrazem stavby. Interiér, ve kterém se budete cítit příjemně a bezpečně. Interiér, kterým se rádi pochlubíte rodině i přátelům. Zkrátka interiér, který si zamilujete.“

 

 

„Mojí hlavní zásadou je individualita a jedinečnost každé spolupráce. Stejně jako po Zemi nechodí dva identičtí lidé, je i každá zakázka unikátní.“

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.