Ing. arch. Jan Počepický
Ing. arch. Jan Počepický Autor projektu
Ing. arch. Jan Počepický

REKONSTRUKCE BYTU

Realizace: 2022, Celk. plocha: 67 m2
Lokace: Praha 9 - Prosek, Česká republika

O projektu

DISPOZICE BYTU
Původní dispozice bytu 4+1, podle přání klientů byla pozměněna propojením dvou pokojů v jeden, propojení obývacího pokoje s kuchyní v jeden obytný prostor s kuchyňským koutem, zvětšení koupelny pro velkorysý prostor k relaxaci.

ROZSAH
Realizována byla nová koupelna a kuchyně. A také podlahy, omítky a SDK podhledy. Došlo k výměně dveří a oken, elektroinstalace a otopné soustavy.

KOUPELNA
V nové koupelně byla použita neutrální bílošedá kombinace obkladů a dlažby s příjemným teplým akcentem dřevodekoru koupelnového nábytku s motivy přírodního dubu.

Pokud se týká obkladů a dlažeb byl použit rektifikovaný obklad v bílé barvě s matným povrchem a rektifikovaná dlažba v šedé barvě v betonovém designu s matným povrchem.

Sprchový kout tvoří bezrámové posuvné dveře s boční stěnou a elegantní nízká sprchová vanička z litého mramoru v moderním a funkčním designu. Ovládání vody se uskutečňuje pomocí podomítkové termostatické baterie. Otočná tlačítka umožňují přepínání mezi požadovanými zdroji proudu a regulaci objemu vody a její teplotu. Bezpečnostní pojistka zabraňuje nastavení teploty vyšší než 38 °C, čímž je vhodná do rodinných koupelen. Hlavová sprcha s průměrem 30 cm je kombinována se stropním ramenem. Nástěnná polička byla vybrána z mosazi, aby nepodléhala korozi ve vlhkém prostředí sprchového koutu.

Umyvadlo se vyznačuje minimalistickými tvary, subtilními lemy a příjemným velkým prostorem pro mytí. Podomítková umyvadlová baterie v oblém designu. Obdélníkové zrcadlo s LED osvětlením a vyhřívanou fólií, která brání zamlžení zrcadla.

Závěsné WC je kombinací designu, snadné údržby a rychlé instalace. Klozet má skryté uchycení, sedátko se dá snadno sejmout a očistit tak povrch toalety, má otevřený okruh splachování pro snadnější vyčištění vnitřního prostoru toalety. Velice ploché ovládací tlačítko v matném chromu doplněné o sadu pro vhazování WC tablet do splachovací nádržky. Součástí toalety je páková podomítková bidetová baterie se sprchovým setem v oblém designu.

PODLAHA
V celém bytě kromě koupelny je použita jednotná podlaha, proto byl kladen důraz na kvalitu a odolnost proti odírání a vlhkosti.
Byla zvolena vinylová podlaha v šedém odstínu s imitací kamene.

KUCHYŇSKÁ LINKA
Barevná kombinace koupelny je použita i v kuchyni – šedá podlaha, bílý obklad a skříňky s teplým akcentem dřevodekoru. Při návrhu kuchyňské linky bylo nutné zohlednit umístění okenních otvorů, funkční ergonomie při vaření, začlenění požadovaných elektrospotřebičů a v neposlední řadě i designové ztvárnění, kde se jedná o propojení dvou hmot skříněk odlišující se jejich hloubkou a materiálem povrchu.

Autoři projektu

Nezbytný aspekt designu a kreativity vůbec je nebát se být odlišný.

Navrhuji bytové a komerční interiéry pod svým vlastním jménem.

Od roku 2013 jsem členem sdružení Czech Deco Team.


www.janpocepicky.cz

m: +420 732 488 661

e: jp@janpocepicky.cz

Zobrazit profil

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Ing. arch. Jan Počepický

IČ: 01468456, nejsem plátce DPH

www.janpocepicky.cz

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email