The Emerald Prague


The Emerald Prague

RicharDavidArchitekti

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

3 040

O projektu

CZ V domě je 13 tématických nájemních bytů. Každé patro má svůj vlastní design a atmosféru. První patro nese jméno - Bon Monde a je definováno pohodlím, domácím prostředím. Je zde byt pro kuřáka doutníků, další je pro mílovníká Noir a poslední je určený pro rozmarné ženy na dovolené. Druhé patro vychází ze stylu inspirovaného japonskem – wabi sabi. Estetika však vychází z místních podmínek a pracuje s materiály a barvami , které se přímo na místě nachází – imperfekce v jednotlivych stavebních částech, recyklované dřevo z podlah, historické vápenné omítky.

Třetí patro patří současnosti a nedávné minulosti. Je zde malý byt zařízený v bruselském stylu. Dále jsou zde dva byty věnované současnému minimalistickému designu, sloužící jako galerijní prostory pro dočasné výstavy místních umělců. Poslední čtvrté patro pracuje s původní patinou a využívá ji pro svou industriální a historizující estetiku. Celým domem prochází několik spojujícíh prvků.

První je použití motivu kříže na podlahách, vycházející z pražských vzorů dlažby z 18. a 19 století. Další je používáni historických technik v maximální možné míře a recyklace původních prvků v domě. Zachováním původních dispozic bytů se povedlo nezničit vekorysou atmosféru 19. století.

V maximální možné míře byly zachovány původní omítky, dveře a okna se všema nedokonalostma a nepřesnostma, které historické stavební části mají. Dům by měl v nejbližší době projít také rekonstrukcí venkovního pláště. EN The building consists of 13 thematic rental apartments. Each floor is designed differently and has its own atmosphere. The theme of first floor is named Bon Monde.

It's defined by comfort and home-like environment/atmosphere. There is an apartment for a cigar smoker, Noir lover and one dedicated to whimsical women on vacation. The second floor is based on a Japanese inspired aesthetics - wabi sabi. The overall look is, however, influenced by conditions and techniques given on the site. Materials and colors used are based on what has previously been found there: imperfections in individual building elements, floors made out of recycled wood and historical lime plaster.

The third floor represents present time and the recent past. There is a small apartment furnished in Brussels style and two apartments dedicated to contemporary minimalist design, also serving as a gallery space for temporary exhibitions of local artists. The last, fourth floor aims for industrial and historical aesthetics which is apparent in the work with original patina. There are several elements appearing through the building that are unifying the appearance of the whole interior. The first one is use of the cross motives for the flooring, that is inspired by patterns used in Prague of 18th and 19th century.

The next unifying element is the use of historical techniques as often as it was possible, as well as the use of recycled original elements found in the building. By preserving the original apartment layouts, the vivid atmosphere of the 19th century is still present. The original plaster, doors and windows, with all of it's imperfections and inaccuracies that are characteristic for historical stuctures have been preserved as much as it was possible. The building will be undergoing facade renovation in the near future. .

Autoři projektu

RicharDavidArchitekti

RicharDavid / Czech architecture studio / Prague / David Kazický / Richard Héger.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.