Henkai architekti

3. Etáž

O projektu

Prostor 3. Etáže je navržen především pro podnikavé a tvořivé jednotlivce či malé kolektivy. V počátečních úvahách byla zvolena cesta vytvoření jednotlivých oddělených buněk s důstojným nástupem a velkorysým místem pro společné setkávání a rozvíjení sociálních vazeb mezi nájemci. U prostor tohoto typu v Rožnově ojedinělý přístup.

Důraz byl kladen na jednoduché, finančně nenáročné a přitom osobité architektonické ztvárnění interiéru. Lapidární industriální architektura budovy ze 30. let minulého století skloubená s novými požadavky na provoz vytváří jasné a utilitární řešení dispozice. Hlavním prostorem se stává vstupní hala se zázemím. Místo pro setkávání, odpočinek či jednání. Na halu přímo navazuje trojtrakt s přístupovou chodbou. Stěny z ateliérů do chodby jsou záměrně prolomeny malými okny. Díky východně západní orientaci budovy vzniká v chodbě během dne hra pronikajících paprsků nízkého slunce. Chodba je tak i přes umístění ve středním traktu osvětlena denním světlem. Je zároveň jakousi galerií jednotlivých studií s možností nahlédnout dovnitř. Studia, která nabízí nadstandardní převýšený prostor s výhledy na horu Radhošť a město Rožnov slouží jako ateliéry, kanceláře či malé dílny. První větší buňku se díky vstřícnosti investora podařilo proměnit v živý prostor, galerii pro pořádání uměleckých výstav, komorních koncertů či přednášek. Přináší 3. Etáži sociální kontakt s vnějším okolím.

Důležitý duch staré textilní továrny, zachování starých olejovaných dřevěných podlah, čitelný železobetonový skelet budovy a velké okenní plochy, tvoří hmatatelnou vnitřní atmosféru 3. Etáže. A dále pak prostornost, prosvětlenost, nadstandardní nástupní a společenský prostor, střídmá architektura interiéru vyzdvihující hodnoty původní stavby, umocnění sociálního kontaktu mezi obyvateli navzájem a obyvateli a vnějším světem, to jsou dle našeho mínění základní přednosti 3. Etáže.

Studio: Henkai architekti
Autor: Ing. arch. Daniel Baroš, hlavní architekt
Ing. arch. Michal Nejezchleb, hlavní architekt

Fotografie: BoysPlayNice, info@boysplaynice.com, www.boysplaynice.com

Místo: Rožnov pod Radhoštěm
Rok projektu: 2014
Rok dokončení: 2014

Autoři projektu

Henkai architekti se dali dohromady v roce 2012 po několikaleté spolupráci pod hlavičkou Atelieru 111 architekti. Tým nyní tvoří Daniel Baroš, Lucie Bartoňová a Michal Vašek z pod Radhoště na Valašsku a Marcel Šípka z pod Tater na Slovensku. Navrhujeme věci od velikosti židle po velikost města. Všechno, co uděláme, by mělo být funkční, logické, jednoduché a postavitelné.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Henkai architekti

Bezručova 663
Rožnov pod Radhoštěm, 75661

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email