POTREFENÁ HUSA OLOMOUC


POTREFENÁ HUSA OLOMOUC

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

3 675

O projektu

Původní prostory stavebního interiéru byly v maximální míře zachovány, vytvořením interiéru nedošlo k zásahům do historických konstrukci. Restaurace je navržena do tří na sebe navazujících prostor rohové dispozice paláce. Vzhledem k tomu, že je objekt ve svahu, vstup z náměstí je po schodišti, zatímco vstup pro vozíčkáře a zásobování je ze strmé boční ulice. Nebyla měněna ani vnější podoba objektu, parter nebyl zbytečně znásilňován reklamou. . .

Dispoziční řešení restaurací, a ne jen tohoto konceptu má pro nás již poměrně jasná a ověřená specifika – ústředním bodem je výčep – tedy pracoviště výčepního a výdej piva a dalších nápojů. Na výčep, který je nejblíže vstupu navazuje odbytová plocha se stoly, židlemi a lavicemi, které lemují obvodové stěny objektu a vnitřní nosné stěny. Protože se jedná o hlavní a živou část restaurace, je veškeré sezení vysoké.

V zadní čísti za výčepem je pak zbytek odbytové plochy, která je klidnější a je navržena v klasické výšce sezení a stolových desek. . . Hlavním materiálem je dubové dřevo – dubové masivky a dubová dýha, tento materiál je použit na obkladech stěn, na stolových deskách a na výčepu. Stolové desky jsou hladké, obklady stěn jsou pak kartáčované.

Dalším důležitým materiálem je surová ocel a ocelový plech – tento materiál je použit na stolová podnoží a konstrukce zábradlí, paravánů a závěsy svítidel a atypická svítidla ve špaletách oken a nad výčepem. Dále je v hojné míře použitá nerezová ocel a to na opláštění výčepu a navazujícím opláštění pultů, kde se nerezová ocel kombinuje s dubovým masivem. V zápultí je pak použita broušená mosazná mozaika, jako obklad stěny. Kombinace výše uvedených materiálů, zajišťuje dle našeho názoru to správnou množinu materiálů, které má správná pivnice mít. Celek je doplněn o židle TON, které jsou čalouněné koženkou a stejně tak jsou čalouněné též lavice.

Na podlaze je z provozních důvodů použit vinyl, který imituje dřevo a betonovou stěrku. A vnitřní nosné stěny jsou z lícových cihel.

Tvoříme váš prostor společně

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2009-2021 CZECH DECO TEAM. All rights reserved.