KAVÁRNA CROSSCAFE KOMUNARDŮ

O projektu

Autor: DL studio, s. r. o. Mgr. David Marek a Ing. arch.

Tomáš Hrubý spolupráce: Ing. arch. Lucie Kastnerová foto: Lucie Kastnerová Přesvědčili jsme klienta, že bude nutné stávající design interiéru kaváren Crosscafe v tomto konkrétním případě posunout. Vymyslet nějaké nové prvky. Vzhledem k rozsahu dispozice a lokalitě, přinést do interiéru prvky, které sice nebudou drahé, ale obstojí v konkurenci interiéru podobných provozoven.

Kavárna je tvořena dvěma prostory. Zadní prostor je o dva schody výše než přední prostor. Limitní je rozsah technologie vycházející z nabídky produktů kavárny – to má přímý vliv na velikost předního pultu a zápultí. Aby se zadní prostor od předního příliš opticky neoddělovat vymysleli jsme průhlednou zadní stěnu nad zápultím. Stěna je tvořena ocelovou sítí.

Do dispozice naproti pultu se nám již nevešlo sezení a proto hosté místo na lavicích sedí v ostění výkladců na parapetech. Hlavní stěna vlevo od pultu je osazena dlouhou čalouněnou lavicí a nad ní je pak dřevěný kazetový obklad s osvětlením. Stejný celkový obklad stěny je použit i v zadním prostoru. Lavice mají ocelovou nosnou kostru a jsou čalouněné látkou. Obklady stěn jsou kombinací dřevěných a keramických obkladů.

Prostor je nasvětlen atypickými, na míru vyráběnými rámovými svítidly s led páskem. Atypická jsou též svítidla ve výkladcích, kde je použit princip rámečku se žárovkou. Židle jsou typové – TON, křesílko je pak designované přímo pro koncept Crosscafe. Inovaticních prvků je hned několik – kombinace dřevěných obkladů s keramickými. Atypická svítidla.

Používaní ocelových sítí na oddělení prostor a jako podklad pro zavěšení polic na reklamní předměty. Inovativní a pro koncept Crosscafe je i použitá kombinace barevnosti u židliček a barovek TON.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.