MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ – CENTRÁLNÍ POKLADNA A INFO CENTRUM


MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ – CENTRÁLNÍ POKLADNA A INFO CENTRUM

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

2 073

O projektu

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ – CENTRÁLNÍ POKLADNA A INFO CENTRUM Vodičkova 7001/32, 110 00 Praha 1 autor: DL STUDIO, s. r. o. , Mgr. David Marek a Ing. arch.

Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková a Mgr. art. Ivan Margorin Nové umělecké vedení Městských divadel pražských dostalo do správy kromě Divadla ABC a Divadla Rokoko opět po letech i Divadlo Komedie.

Spojení těchto tří scén, které mají každá trochu jiné směřování, vyžaduje bližší komunikaci s divákem. S tímto záměrem vznikla potřeba nejen nové centrální pokladny pro všechny scény, ale i prostoru, ve kterém by se divák mohl lépe informovat o všech divadelních i dalších aktivitách, organizovaných jednotlivými soubory. V pasáži spojující Palác u Nováků a Palác Lucerna se uvolnil menší prostor, který byl divadlu k dispozici. Výhoda je umístění mezi dvě scény tohoto souboru. Do Divadla ABC a Divadla Rokoko se dá projít spletí místních pasáží bez kontaktu s exteriérem.

Velké prosklené výkladce nabízejí pohled do interiéru, na měsíční programy a videozáznamy všem chodcům v pasáži. Nevýhoda je poměrně malý a úzký prostor s minimálním zázemím sotva na šatní skříň. V průběhu přípravy projektu jsme museli trochu korigovat přání investora umístit do tohoto prostoru příliš mnoho rozdílných aktivit. Zároveň jsme (opět) bojovali s představou zaměstnanců o tom, že pokladní sedí za neproniknutelnou stěnou a komunikuje s divákem skrze malé okénko. Do tohoto úzkého prostoru jsme potřebovali umístit dvě pokladní s intimní zónou pro platby a komunikaci s divákem, prostor pro frontu diváků, místa pro sezení (do pokladen chodí poměrně hodně seniorů, kteří nekomunikují přes internet), konzultační místo pro hromadné objednávky, plochu pro měsíční programy tří scén, monitory pro video s ukázkami z inscenací a mnoho polic pro programy jednotlivých inscenací a prodej upomínkových předmětů (tašky, trika, zápisníčky, hrnky a podobně).

Řešením byla policová stěna, která proměnlivou hloubkou polic reagovala na potřebu rozšířit nebo zúžit prostor. Zároveň jsme mezi police umístili zvýrazněná místa pro větší akcentované prvky. V podstatě jsme vytvořili obytnou výlohu s poličkami ve tvaru divadelní opony. Potlačená barevnost celé stěny a celého prostoru nechá vyniknout grafiku jednotlivých tiskových materiálů. Vychází z barevnosti grafického konceptu divadla.Stavitelné kancelářské lampičky zdůrazňují vybrané prvky.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Alešova 755, Poděbrady II, 290 01 Poděbrady
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.