RESTAURACE ROZMAR-INN – Vodičkova 33, Praha 1


RESTAURACE ROZMAR-INN – Vodičkova 33, Praha 1

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

1 298

O projektu

RESTAURACE ROZMAR-INN – Vodičkova 33, Praha 1“ Autor: DL studio, s.r.o. Mgr. David Marek a Ing. arch. Tomáš Hrubý spolupráce: Ing. arch. Markéta Březinová foto: Lucie Kastnerová Investor nás zprvu zaskočil mnohoznačným názvem restaurace: ROZMAR-INN. Na jednu stranu jde o „rozmar“ a na druhou pak o „rozmarýn“. Vybrané prostory pro restauraci byly pro nás dalším překvapením. Přední část restaurace orientovaná do ulice Vodičkova, měla nádherně dochovaný interiér původní drogistické prodejny z první poloviny 20-tého století. Tento interiér je pod památkovou ochranou a bylo tedy nutné ho do interiéru přirozeně zakomponovat a nezasahovat do něj. Střední a zadní část pak již dochovaný zabudovaný interiér neměla a bylo tedy možné navrhnout interiér volněji. Restaurace je poměrně rozsáhlá, vzhledem k tomu, že je orientovaná vlevo od průjezdu do domu, nachází se jak pod částí domu do ulice, tak ve střední části orientované do dvora a též v zadní části sousedící s Františkánskou zahradou. Východiskem pro návrh tedy byl název a původní dochovaný interiér. V dlažbě celé restaurace je stylizovaný motiv větvičky rozmarýnu. Tento motiv je pak použit i jako dekorace na stěnách v zadní části a jeho geometrické vyjádření je dále použito, jako paraván a grafika na skleněných stěnách vestavěné kuchyně ve střední části. Původní interiér byl inspirací pro dvě z použitých barevností dřevěných prvků – původní světlejší odstín mořidla na regálech a zásuvkách interiéru drogistické prodejny, jsme použili na nové stolové desky, v podobném odstínu je též kožené čalounění židlí. Tmavší odstín je pak použit ve stejném odstínu na židlích. Další hlavní doplňkovou barvou jsou pak do zelena namořené dýhované obklady stěn ve střední a zadní části. Zde je pak několik čalouněných lavic v šedobéžovém odstínu. Původní mosazné zábradlí a madla v přední části byla pak inspirací pro mosazný nápis na výčepu a mosazná zavěšená svítidla ve střední a zadní části. Použité materiály jsou standardní: keramická dlažba, dubové masivky a dýhy, ocelové konstrukce v černém odstínu a typové židle TON. Největším úkolem bylo nalezení souladu mezi dochovaným původním interiérem a interiérem navrhovaným nově. Povedlo se to v harmonii barevnosti dřevěných prvků a v inspiraci pro mosazné detaily. Původní interiér tedy pro nás nebyl limitem a omezením, ale inspirací.

Cena realizace projektu

35000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 35000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / kancelář Praha: Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha – Karlín
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.