ŠKOLA VAŘENÍ Foerstrova 21, Karlovy Vary


ŠKOLA VAŘENÍ Foerstrova 21, Karlovy Vary

DL studio

Zpět k profilu

O projektu

Fotogalerie

Autoři projektu

Cena realizace projektu

2 502

O projektu

ŠKOLA VAŘENÍ Foerstrova 21, Karlovy Vary autor: DL STUDIO, s. r. o. , Mgr. David Marek a Ing. arch.

Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Richard Pozdníček Zadáním investora bylo vytvořit kuchyň, která bude na rozhraní mezi civilní a profesionální kuchyní. Bude se zde odehrávat školení kuchařů pro restaurační a hotelové provozy. Škola vaření zároveň přivítá i zájemce z řad laiků pro různé kuchařské kurzy.

Dalším požadavkem bylo sváteční prezentační vaření pro uzavřené skupiny hostů. Hlavní prostor má v centru ostrůvek s varným centrem pro dvě skupiny kuchařů. Okolo něj potřebujeme dostatek prostoru nejen pro zúčastněné kuchaře, ale i pro diváky, kteří se kurzu účastní pouze pasivně. Pro ně jsme připravili vysoké stolky se sezením u výkladce, které slouží i jako ochutnávací bufetové stoly. Předpokládá se, že při degustaci vyrobených pokrmů bude jídlo snoubeno s vybranými nápoji.

Kuchyně je i malým barem a vinotékou s vybavením pro baristu. V zadní části kuchyně je salonek pro menší recepce a vyhodnocování výsledků vaření. Škola vaření má rovněž plnohodnotné zázemí s další kuchyní a přípravnami. Zde se hrubě zpracovává maso a zelenina, je tu vybavení i na předvařování a na přípravu náročnějších jídel. Nábytek je použit z produkce TON.Hlavní pracovní deska je kamenná, s povrchovou strukturou upravenou pískováním.

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, přičemž tato cena zahrnuje: nové elektroinstalace, úpravy dispozic, podlahy podklady, podlahy povrchy, interiérové dveře, truhlářské práce, nábytek, světla, doplňky. Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku.

Autoři projektu

DL studio

Jsme tým architektů s letitými zkušenostmi s návrhem a realizací gastronomických, hotelových a dalších veřejných a soukromých prostorů.

Poprvé jsme se spolu potkali v roce 1991 v zastoupení, já byl večer v divadle V Karlových Varech na detektivce od Agathy Christie a David, byl jako scénograf v zákulisí,a protože jsem musel stihnout večerku, nedozvěděl jsem se kdo je vrah. Já poslední rok na průmyslovce, David první rok v „angažmá“. Za patnáct let spolu v noci jedem autem z Bratislavy a já se konečně dozvěděl, kdo byl vrah.

Od té chvíle jsme spolu. Já stihnul udělat architekturu a David zjistil, že ho kromě divadla baví navrhovat a designovat. A tak spolu děláme interiéry.

A protože nejsme sami a máme spoustu mladších kolegů, občas uděláme i něco jiného, než je interiér hospody.

 

 

Tvoříme váš prostor společně

Czech Deco Team, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

+420 778 488 084 / kancelar@czechdecoteam.cz
 
Copyright © 2020 Czech Deco Team. All rights reserved.